Psi a kočky ze zlínského útulku dostali dárky. Na ten největší ale stále čekají…

Foto: televize TVS
ZLÍN - Vánoční atmosféru pocítili o uplynulém víkendu také psi a kočky žijící v útulku na zlínské Vršavě. V rámci akce Vánoce v útulku se za nimi přišly podívat rodiny s dětmi, které jim přinesly vánoční dárky.

Adventní čas mnozí využívají právě k tomu, aby pomohli ostatním. To je příklad i studentů zlínské Univerzity Tomáše Bati, kteří pro rodiče a děti připravili akci Vánoce v útulku. Návštěvníci tak mohli psům a kočkám donést vánoční dárek nebo si zakoupit výrobky, jejichž výtěžek podpoří právě zlínský útulek.

Projekt Němá tvář spolupracuje s útulkem od roku 2007. Pořádáme dvě akce, jedna je v zimním semestru, což jsou Vánoce v útulku, druhou je Útulkové jaro, které vychází na letní semestr. Vždycky se snažíme udělat i nějaký program pro děti,“ uvedla studentka a organizátorka akce Kristýna Musilová.

Pro děti byly připravené vánoční dílničky a nechyběl ani hudební doprovod v podání studentky zlínské ZUŠky. Hlavním tématem ale byli především psi a kočky, které přišli návštěvníci pozdravit.

Lidé sem mohou přijít, dát si něco dobrého, napít se svařáku a hlavně přinést dáreček pro naše pejsky a kočičky. Tyhle dary jsou pro nás velmi důležité, protože v útulku máme nyní nějakých 54 psů a 65 koček,“ přiblížila aktuální stavy provozovatelka útulku Eva Poiselová.

Obzvláště krmivo považují provozovatelé útulku za nejdůležitější. Z krmiva získaného během adventu žijí následně zvířecí obyvatelé útulku až do jara. Lidé, kteří by chtěli zlínskému útulku pomoci, tak mohou učinit kdykoli během celého roku.

Jestli bych mohla vyslovit prosbu, tak tím, že máme právě těch 65 kočiček, nám velice chybí kočičí stelivo, podestýlka a písek, protože spotřeba je opravdu velká, uvítáme samozřejmě i kočičí kapsičky. Jestli jste spíš pejskomilové, tak psí granule,“ prosí Eva Poiselová.

Provozovatelé útulku se obávají, že s narůstajícími cenami potravin a energií bude zvířat v útulcích opět přibývat. Zájemcům o zvířata z útulku doporučují se před adopcí přijít za vybraným zvířátkem víckrát podívat a seznámit se s ním. Třeba s pejskem mohou vyrazit i na procházku.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x