Radek do cíle nedoběhl, úkol ovšem splnil. Ultraběh přerušil zraněný kotník

Benefiční běh se nezdařil podle plánu, i tak se podařilo vybrat 100 000 korun na dobrou věc. Foto: archiv Radka Laži
KOHÚTKA - Vedro bylo zničující, myšlenka fascinující, průběh ne úplně šťastný. Vsetínský lékař Radek Laža se ve čtvrtek brzy ráno vydal na plánovaný dlouhatánský běh přes dvacet ponejvíce valašských vrcholů. Měl před sebou téměř 270 kilometrů a ušlechtilý cíl. Pomoci ojedinělým sportovním výkonem nemocnému děvčátku Berenice, zlepšit komfort její náročné léčby a společně s dobrými lidmi vybrat k tomuto účelu potřebné peníze.

Nuže, vážený pane doktore, dobrá věc se jistě podařila. Ale ne bez komplikací…

Hlavní je příběh Bereničky. A už teď, kdy se ještě bude více než měsíc moci veřejnost na transparentním účtu podílet na pomoci, můžeme konstatovat, že dobří lidé poslali přes 100 000 korun. Chci jim moc poděkovat.

Oni zase mnozí opravdu od srdce děkují vám, za váš přístup, nápad a odvahu, potěší to?

Samozřejmě, moc jde o souznění lidí, kteří chtějí pomáhat.

Mohlo by vás zajímat: Barumka startuje za dva týdny, hotely ve Zlíně už hlásí plné kapacity

Vy jste si ale vybral kopec smůly, co se vlastně přihodilo, že jste nedoběhl až do cíle na Lysou horu?

Uběhl jsem 98 kilometrů asi za devatenáct hodin, horko bylo samozřejmě enormní, ale s tím jsem počítal. Jenže stačil jeden noční pád na Makytě, vymknutý kotník a bylo vlastně jasno.

Takže okamžitá stopka v hluboké noci?

Ne, to ještě nebyla tečka, nějak jsem ušel devět kilometrů na Kohútku, ale tam už mi bylo jasné, že to prostě kvůli zmíněnému poraněnému kotníku dál nepůjde.

Přesto obrovský letní slamák dolů před vaším nápadem a přístupem, jdete i se zraněním v pondělí do práce?

Jasně, mám to dokonale staženo, v pondělí jsem v Prediku, centru prenatální diagnostiky ve Zlíně, kde mám část úvazku, pak zase ve Vsetínské nemocnici.

Na práci jistě nezanevřete, ale co běh a předlouhé tratě?

Nebojte, kdo je jednou takhle lapen, musí pokračovat.

I v ušlechtilých činech?

Budu se snažit, snad to zase časem přijde a ještě jednou díky všem, kteří se rozhodli pomoci. Nejenom v tomto případě.

Zobrazit fotogalerii >>