Recidivista ze Zlína vydržel na svobodě jen deset měsíců

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Jen deset měsíců na svobodě vydržel známý recidivista ze Zlína, než opět skončil ve vazbě. Tentokrát se dopustil trestných činů krádež a porušování domovní svobody, protože v uplynulých týdnech kradl v obchodech a vykrádal sklepy.

Třiatřicetiletý muž kradl od konce prosince v devíti různých prodejnách ve Zlíně a v Otrokovicích zejména kosmetiku, parfémy, holicí strojky, ale také nářadí.

Koncem prosince se vloupal do sklepních prostor bytového domu, kde ze tří sklepů odcizil společně s o dvacet let mladší pachatelkou jízdní kola, lyže a lyžařské boty,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Minulý týden zloděje v jeho zaměstnání zadrželi zlínští kriminalisté.

Recidivista má v rejstříku trestů jedenáct záznamů, zejména pro majetkovou trestnou činnost. Na svobodě si od posledního propuštění z výkonu trest nepobyl ani rok a půl a již deset měsíců po propuštění znovu kradl,“ pokračovala Kozumplíková.

Kriminalisté muže obvinili ze dvou trestných činů a podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby. Soudce okresního soudu návrh státního zástupce akceptoval a policisté muže po pobytu v policejní cele převezli do vazební věznice v Olomouci.

Trestní sazba je v tomto případě až tři roky odnětí svobody,“ doplnila Kozumplíková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x