Rekonstrukce Slunečních lázní v Luhačovicích jde do finiše

Foto: Lázně Luhačovice a.s.
LUHAČOVICE – Lázeňská tradice, typická architektura Dušana Jurkoviče a moderní pojetí trávení volného času. To všechno najdou návštěvníci v nově zrekonstruovaných Slunečních lázních v Luhačovicích, které se slavnostně otevřou už na konci května.

Obnovený areál Slunečních lázní v Luhačovicích, který vznikl rekonstrukcí nevyužívaných lázeňských objektů, začne už brzy sloužit jako unikátní doklad lázeňství a kulturní atmosféry počátku 20. století. V celém areálu se i po rekonstrukci podařilo zachovat jedinečnou náladu z doby největšího rozkvětu lázní.

Hlavním cílem obnovy Vodoléčebného ústavu a Říčních a slunečních lázní byla záchrana výjimečného architektonického díla Dušana Jurkoviče. Již nyní mohou hosté navštívit muzeální expozici a brzy zpřístupníme celý areál. Poslední květnový víkend proběhne slavnostní zahájení Sluneční sezóny s programem pro veřejnost,“ sdělil generální ředitel Lázní Luhačovice Jiří Dědek.

Srdcem Slunečních lázní je restaurovaný objekt Vodoléčebného ústavu s expozicí, která se věnuje historii místa, dílu slovenského architekta Dušana Jurkoviče a také vztahu hudebního skladatele Leoše Janáčka k Luhačovicím.

Dominantou hlavní prohlídkové trasy je hodnotně zrestaurovaná Jurkovičova Odpočívárna vybavená replikami původního mobiliáře z roku 1902. Nechybí artefakty z původního mlýna, na jehož místě byl Vodoléčebný ústav vystavěn, ani autentický model znázorňující podobu areálu z roku 1910,“ přiblížila ředitelka Slunečních lázní Hana Felcmanová.

Pokračování článku a více fotografií najdete zde.

--> --> --> --> -->