Respirační infekce ve Zlínském kraji na vzestupu. Nemocnice omezují návštěvy

Ilustrační foto
ZLÍNSKÝ KRAJ - Vzhledem ke vzrůstajícímu výskytu respiračních onemocnění v regionu zavádějí jednotlivé nemocnice ve Zlínském kraji opatření týkající se návštěv pacientů. V některých nemocnicích přistoupili k jejich úplnému zákazu, jinde pouze k částečným omezením.

V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně platí od úterý 20. prosince omezení návštěv pacientů, kdy k jednomu pacientovi mohou v daný čas maximálně 2 osoby, trvání návštěvy pak nemocnice omezuje na maximálně 30 minut.

Důrazně doporučujeme při návštěvách a ve vnitřních prostorách nemocnice používání respirátoru a vyzýváme veřejnost, aby před návštěvou hospitalizovaného pacienta důkladně zvážila svůj zdravotní stav. Lidé, kteří jsou nachlazení nebo nemocní, by měli svou návštěvu odložit,“ doporučuje tisková mluvčí Baťovy nemocnice Danuše Lipovská.

V Uherskohradišťské nemocnici platí od soboty 17. prosince zákaz návštěv na lůžkových odděleních. Výjimka platí pouze pro návštěvy nezletilých pacientů, návštěvy na šestinedělí, doprovodu otců či jiných osob u porodu, návštěvy pacientů s omezenou svéprávností a pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Navštěvující osoba v každém případě nesmí vykazovat známky respiračního onemocnění a po dobu návštěvy je povinna používat respirátor. Prosíme pacienty v maximální možné míře o nošení respirátoru také ve všech ambulantních provozech nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Lucie Sedláčková.

Přísnější pravidla platí aktuálně také v Nemocnici Valašské Meziříčí, kde může hospitalizovaného pacienta navštívit pouze 1 osoba denně a návštěva může trvat maximálně 15 minut. Každý návštěvník je zde navíc povinen nosit respirátor.

Ve Vsetínské ani Kroměřížské nemocnici zatím k razantnějším omezením nedošlo. Vedení obou zdravotnických zařízení ale bez výjimky prosí navštěvující osoby, aby v případě, že samy vykazují známky akutního respiračního omezení, zvážily potřebnost návštěvy a raději ji odložily.

Důrazně také doporučujeme a žádáme o nošení respirátorů při návštěvě našeho zařízení, ať už při návštěvě hospitalizovaného pacienta, či při vyšetření v některé z našich ambulancí,“ uvádí Kroměřížská nemocnice na svém webu. Totéž doporučení platí i pro návštěvy Vsetínské nemocnice.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x