Řidič nadýchal dvě promile, tak předal řízení nezletilému spolujezdci. Ten byl také opilý

Ilustrační foto
ZLÍN – O víkendu museli policisté z pohotovostního a eskortního oddělení řešit trestný čin, nad kterým zůstává rozum stát. Poté, co odhalili mladého řidiče, který nadýchal skoro dvě promile, zjistili, že tento mladík předal řízení svému nezletilému spolujezdci. Také ten měl ale do střízlivosti daleko...

V sobotu krátce před půlnocí zastavili policisté v centru Zlína na ulici Štefánikova osobní vozidlo Škoda Fabia, které řídil třiadvacetiletý řidič. Na první pohled bylo zřejmé, že není v kondici, což zanedlouho potvrdila dechová zkouška.

Na displeji přístroje svítila cifra 1,95 a po pár minutách 1,97 promile alkoholu. Řidič policistům vysvětlil, že přijel za kamarády do Zlína, kde vypil asi šest piv, a vracel se zpět domů,“ uvedla k případu tisková mluvčí krasjkých policistů Monika Kozumplíková.

Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz řízení, případně peněžitý trest.

Tím však tento případ neskončil. Další překvapení policistů nastalo o hodinu později, když zpozorovali na nedaleké ulici Příkrá stejné vozidlo jedoucí ve směru do centra Zlína. Policisté následně zjistili, že posádka vozidla se nezměnila, pouze si vyměnila místa a na místě řidiče sedí mladík, který byl původně na sedadle spolujezdce.

Po zkontrolování dokladů nastal problém. Mladíkovi z obce u Zlína bylo teprve sedmnáct let, nemohl tak být držitelem řidičského průkazu. Dechová zkouška u něj navíc ukázala hodnotu 0,82 promile alkoholu. Mladík vysvětlil, že všichni ostatní kamarádi byli opilí a on chtěl vozidlo pouze přeparkovat,“ pokračovala Monika Kozumplíková.

Policisté kontaktovali matku mladíka, která si pro něj přijela. Kvůli požití alkoholu u mladistvého předali podnět k prověření pracovníkům orgánu sociálně právní ochrany dětí, kteří se na rodinu mladíka zaměří.

Dopustil se hned dvou přestupků, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a řízení vozidla pod vlivem alkoholu. Ve správním řízení mu proto hrozí několikatisícová pokuta,“ dodala Kozumplíková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x