Řidič nadýchal téměř tři promile

Řidič nadýchal téměř tři promile. Foto: Městská policie Zlín
ZLÍN – Strážníci Městské policie Zlín narazili v sobotu 24. dubna na nezodpovědného řidiče, který nadýchal téměř tři promile. Hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok.

V sobotu 24. dubna prováděla hlídka Městské policie Zlín z okrsku Malenovice kontrolu lokality a pozornosti strážníků neunikl muž, který bezvládně seděl za volantem zaparkovaného automobilu. Na dotaz, jestli je po zdravotní stránce v pořádku a nepotřebuje pomoc, dotyčný po procitnutí uvedl, že pouze spal. Svoji únavu odůvodnil předchozí konzumací alkoholických nápojů a následně strážníky ujistil, že přesně chápe pravidla silničního provozu, které vylučují, aby ve svém stavu automobil řídil. Hlídka se s ním proto rozloučila, načež si 40letý muž z okresu Zlín vůz zabezpečil a místo opustil.

O necelou hodinu později ale strážníci z té samé hlídky zjistili, že předchozí ujištění dotyčného nebylo pravdivé. Při další kontrole jej totiž spatřili, jak řídí svůj automobil. Když ho poté zastavili, následovalo orientační vyšetření, které prokázalo téměř 3 promile alkoholu v dechu.

Tato hodnota řidiče spolehlivě kvalifikovala mezi podezřelé z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který pamatuje trestní zákoník trestem odnětí svobody až na délku jednoho roku. Strážníci proto nezodpovědného řidiče omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření kolegům z Policie ČR.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x