Řidiči, nohu z plynu! V Luhačovicích a okolí hlídají rychlost nové radary

Ilustrační foto
LUHAČOVICE – V Luhačovicích a dvou okolních obcích byly do ostrého provozu zapojeny čtyři nové stacionární radary, které měří rychlost projíždějících aut. Ty mají za úkol zklidnit dopravu v místech, která byla městem a policií určena jako nebezpečná.

Nejen návštěvníci lázeňského města, ale především jeho stálí obyvatelé se v Luhačovicích mohou cítit zase o něco bezpečněji. V centru města a blízkých obcích byly nainstalovány čtyři nové stacionární radary v úsecích, které byly luhačovickou radnicí a Policií České republiky vytipovány jako nebezpečné.

Prvním kontrolovaným úsekem je místní část Polichno, kde se město snažilo dopravní situaci zlepšit dlouhé roky. Jde totiž o hlavní cestu, přes kterou děti a dospělí přechází na vlak či autobus a řidiči zde často jezdí velmi rychle. V minulosti zde sice již bylo zřízeno místo pro přecházení, to ale k výraznějšímu zlepšení situace nevedlo a přecházení přes silnici se často měnilo v nebezpečné dobrodružství.

Druhý bod byl vybrán u příjezdu do centra Luhačovic od stáčírny Vincentky, kde se nachází přechod pro chodce vedoucí k Lázeňskému divadlu. Ten je navíc jednou z významných spojnic do lázeňského areálu.

Luhačovice jako obec s rozšířenou působností podpořily umístění dvou dalších radarů také v obcích mimo svůj katastr, a sice v Dolní a Horní Lhotě, které představují hlavní tah od Luhačovic na Vizovice. „Úsek hlavní silnice je u nás rovný, takže svádí k rychlé jízdě. Klasická omezení nefungují, takže jsme rádi, že jsme se s Luhačovicemi domluvili na umístění radaru,“ poznamenal starosta Dolní Lhoty Jaroslav Masař.

Pokračování článku najdete zde.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x