Rozsáhlá přestavba železniční stanice ve Vsetíně pokračuje hloubením dvou podchodů

Vizualizace zrekonstruované železniční stanice ve Vsetíně. Foto: Správa železnic
VSETÍN – Rozsáhlá rekonstrukce vsetínské železniční stanice a okolních prostor se dostala do hlavní fáze. Náročné stavební práce si vyžádaly trvalé uzavření železničního přejezdu U Křivačkárny i části autobusového nádraží a dlouhodobé uzavření části Nádražní ulice. Nyní se chystá hloubení dvou podchodů.

V místě uzavřeného přejezdu U Křivačkárny začne Správa železnic v průběhu února hloubit podchod pod železniční tratí, který zmíněný přejezd nahradí. „Práce začnou ze strany od Nádražní ulice, tedy od budovy VZP. Správa železnic na ně naváže rekonstrukcí sousedního železničního mostu přes Rokytenku,“ přiblížil starosta Vsetína Jiří Čunek s tím, že stavba uvedeného podchodu by měla být dokončena nejpozději na začátku příštího roku.

V těsné blízkosti uzavřeného železničního přejezdu je aktuálně dokončována stavba silničního mostu přes Rokytenku, který propojí ulice Štěpánská a U Křivačkárny. „Během února počítáme s jeho kolaudací tak, aby mohl být od března uveden do provozu. Průjezd přes něj bude umožněn osobním vozidlům a dodávkám. Prostor zde bude i pro chodce a cyklisty,“ doplnil starosta.

V přednádražním prostoru, kde již odstartovala stavba parkovacího domu, začne Správa železnic od února budovat i novou železniční vlečku vedoucí podél Vsetínské nemocnice do areálu Lesů a statků Tomáše Bati. Ta nahradí tu stávající. Navazovat bude nové vedení Nemocniční ulice, které bude realizovat město Vsetín. Příjezd k nemocnici bude po celou dobu zachován.

Město se aktuálně v přednádraží připravuje na zahájení stavby podchodu, který pod Nádražní ulicí propojí Smetanovu obchodní galerii s právě budovaným dopravním terminálem. V tuto chvíli jsme ve fázi probíhající veřejné soutěže na zhotovitele. Pokud vše půjde podle plánu, začnou stavební práce během dubna,“ řekl starosta Čunek.

Podle vsetínského starosty je obdobná situace i v případě připravované stavby silničního mostu přes mlýnský náhon v zanádražním prostoru Na Lapači. „I zde probíhá tendr na zhotovitele, se zahájením prací počítáme v dubnu,“ dodal Čunek.

Uvedený most bude součástí nové přístupové komunikace od Rokytnice do zanádražního prostoru, v jejíž linii je již rozestavěn další most přes Rokytenku. „V Rokytnici u polyfunkčního domu Kotovo se zmíněná nová komunikace napojí prostřednictvím budoucí okružní křižovatky na silnici I/69, tedy výpadovku na Zlín. Stavba této okružní křižovatky by měla začít v březnu pokládkou a přeložkami sítí po obou stranách komunikace. Samotná stavba bude probíhat ve dvou etapách. V každé z nich bude provoz v dotčeném úseku na silnici I/69 sveden do jedné poloviny vozovky a doprava řízena po nezbytnou dobu kyvadlově,“ upřesnil starosta Čunek.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x