Sdílená kola ve Zlíně frčí

Bikesharing se ve Zlíně osvědčil. Foto: nextbikeczech.com
ZLÍN – Projekt sdílených kol, který ve Zlíně odstartoval na začátku dubna, sklízí u Zlíňanů úspěch. Potvrzují to i čísla, podle nichž se Zlín řadí mezi top 5 bikesharingových měst v Česku.

Město Zlín se zapojilo do projektu veřejného sdílení jízdních kol letos na jaře. V ulicích města tak lidé začali ve veřejném prostoru vídat kola určená k jednorázovému respektive nahodilému použití. Po více než jednom měsíci užívání jsou známá první čísla a ohlasy.

Jsem velmi rád, jak rychle vzali Zlíňané sdílená kola za svá. Potvrzuje to, že tato služba občanům je opravdu žádaným krokem vpřed. Těší nás, že pozitivní ohlasy dalece převažují. V tuto chvíli ve spolupráci s provozovatelem sbíráme podněty uživatelů k dalšímu zlepšení toto služby,“ sdělil primátor města Jiří Korec.

V ulicích Zlína se pohybuje 120 mechanických kol a přibližně 25 elektrokol. Tato kola jsou umístěna na předem určených stanovištích, kterých bylo ve spolupráci s městem vytipováno přibližně pět desítek. Pozitivní přijetí potvrzuje i zástupce provozovatele.

Ihned po startu jsme zaznamenávali velmi pozitivní zpětnou vazbu na sítích, kde se obyvatelé Zlína vyjadřovali vesměs ve stylu „Konečně se doprava ve Zlíně posunula do 21. století“. Čísla to potvrzují. Výpůjčky stále rostou, počasí nám zatím úplně nepřálo, ale i přes to už jsme dosáhli na 400 výpůjček za den a tendence je rostoucí,“ prozradil manažer projektu Dan Rambousek.

Znamená to v průměru 2,5 výpůjčky na jedno kolo za den. To Zlín řadí mezi top pět nextbike měst v celém Česku. Celkem je v rámci celé České republiky do projektu zapojeno už 23 měst. Drtivá většina výpůjček je do patnácti minut, tedy pro uživatele zdarma.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x