Senioři obětí podvodníků

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Ve středu 26. května přijali policisté na Zlínsku hned dvě oznámení o okradení a pokusu o okradení seniorů podvodníky. V jednom případě přišel důvěřivý muž o osmdesát tisíc korun.

Ve Zlíně v místní části Prštné zavolal ve středu 26. května po poledni cizí muž na dvaadevadesátiletou seniorku, která pracovala na zahrádce, že jde zkontrolovat stav elektroměru. Když ho dovedla k domu, poslal ji pro doklady a hned šel za ní dovnitř do domu. Ve vstupu dovnitř mu žena zamezila a řekla mu, ať to řeší s její dcerou, která je majitelkou nemovitosti. Díky její duchapřítomnosti se jí nic neztratilo.

Ve druhém případě muž v Halenkovicích poblíž Napajedel přišel o osmdesát tisíc korun, které měl uložené ve skříni. Neznámý muž vešel do domu otevřenými dveřmi, odcizil z ložnice peníze a poté šel do kuchyně, kde požádal sedícího seniora o kontakt na jeho syna. Senior předal muži kontakt a muž odešel. Že chybí jeho otci peníze, zjistil syn až ve středu, k odcizení mělo ale dojít už v pondělí dopoledne.

Upozorňujeme všechny seniory, aby byli obezřetní a zamezili cizím lidem vstupu do jejich obydlí. Podvodníci používají různé druhy legend a záminek, pod kterými se chtějí dostat do domu. Obecně platí, že pokud člověka neznáte, nedovolte mu vstoupit do svého domu,“ uvádí tisková mluvčí Policie ČR Monika Kozumplíková.

Nejbližší rodinné příslušníky policie dále žádá, aby svým rodičům či prarodičům vysvětlili, že není nutné mít doma větší obnos peněz, plně postačí peníze pro běžnou spotřebu.

--> --> --> --> -->