Senioři okradli cizinku

foto: Policie ČR
ZLÍN – Senioři ukradli na zahrádce restaurace kabelku. Bylo v ní více než 3000 eur.

Úspěšně skončilo pátrání zlínských kriminalistů po pachateli krádeže. Třiašedesátiletá cizinka, která je v České republice na návštěvě u syna, nahlásila odcizení kabelky s obnosem 3 082 euro. Policisté za pár hodin znali jméno pachatele, i když se v tomto případě nejednalo o známého recidivistu, jak bývá obvyklé.

Cizinka byla se svou snachou na zahrádce restaurace ve Zlíně. Po odchodu si uvědomila, že nechala na lavičce položenou kabelku s finančním obnosem. Vrátily se proto zpět, ale i když od jejich odchodu uplynulo teprve asi 15 minut, kabelka už na lavičce nebyla. Servírka ženám řekla, že po jejich odchodu si na jejich místo sedl starší pár, který asi za dvě minuty odešel. Nikdo ze zákazníků restaurace ale tento starší pár neznal.

Policisté začali po ženě a muži pátrat podle popisu, který jim poskytli zákazníci restaurace. A po několika hodinách měli štěstí. Po několika hodinách měli štěstí. Servírka v jiné restauraci ve Zlíně si vybavila, o koho by mohlo jít a dokonce věděla, v které části města bydlí. Jaké bylo překvapení starších manželů ve věku 67 a 64 let, když jim zazvonil telefon, v němž se ozvali kriminalisté.

Muž i žena policistům potvrdili, že kabelku s finančním obnosem vzali, donesli domů a uložili do trezoru. Měli prý v úmyslu v následujících dnech kontaktovat policii. Proč to během celých dvou dnů neudělali, vysvětlit nedokázali. Peníze vrátili a policisté je budou moci předat jejich majitelce. V přepočtu se jedná o necelých osmdesát tisíc korun.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x