Seniorky se ocitly v tísni

Seniorky se ocitly v tísni, pomohli jim strážníci městské policie. Foto: MPZ
ZLÍN - Ve svízelné situaci se v tomto týdnu ocitly dvě seniorky ze Zlína. V obou případech jim přišli na pomoc strážníci Městské policie Zlín společně s dalšími složkami IZS.

V úterý 11. května v časných ranních hodinách přijalo stálé operační centrum MP Zlín oznámení z bytového domu na sídlišti Jižní Svahy. Volající přitom uvedla, že na domovní chodbě nalezla svoji starší sousedku, která je bosa a na sobě má pouze pyžamo. Ženu vzala k sobě domů, ale nemá kontakt na nikoho z její rodiny. Na místo tak zamířila hlídka z místního okrsku.

Strážníci následně zjistili bydliště její dcery, kam vyjela jiná hlídka MP Zlín. Ta dceru zastihla v okamžiku, kdy odcházela do zaměstnání a nemohla se zpozdit. Strážníkům proto předala klíč od bytu maminky a ti vyrazili i s klíčem k bydlišti seniorky. Veškerá snaha se však minula účinkem v okamžiku, kdy bylo zjištěno, že z vnitřní strany dveří je v zámku zasunut klíč, který znemožňuje odemčení. Nakonec tak její byt zpřístupnil až přivolaný zámečník.

Strážníci poté zkontrolovali, že starší ženě nehrozí žádné nebezpečí a o ranních nepříjemnostech vyrozuměli její příbuzné.

Ve stejný den v podvečer se na služebnu strážníků v místní části Malenovice dostavil 52letý muž, který měl obavy o svoji maminku. S tou byl domluvený, že pojedou na nákup, ale maminka nereaguje na zvonění u domovních dveří, telefon je vypnutý a i v tomto případě je klíč zasunut z vnitřní strany zámkové vložky.

Hlídka MP Zlín se společně s ním přemístila k bydlišti 77leté ženy, se kterou se pokusila znovu zkontaktovat. Ani tento pokus však nebyl úspěšný a velké naděje nepřineslo ani zjištění od sousedů, kteří seniorku již několik dní neviděli.

Vzhledem k těmto skutečnostem byla na místo přivolána Policie ČR a taktéž Hasičský záchranný sbor, jehož příslušníci vstoupili do bytu oknem za použití výškové techniky. Uvnitř pak nalezli ležící vyčerpanou ženu, která strávila na podlaze svého bytu nedobrovolně několik dní.

Zdravotnická záchranná služba následně seniorku převezla k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x