Šestadvacetkrát trestaný recidivista vykrádal domy ve Zlíně. Teď spadla klec

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Policisté zadrželi nenapravitelného šestačtyřicetiletého recidivistu, který vykrádal domy a firmy ve Zlíně. V trestné činnosti se nejedná o žádného nováčka – muž byl v minulosti soudně trestaný už šestadvacetkrát!

V době od poloviny května do 21. července vykradl muž ve Zlíně šestnáct domů. Krátce po poslední krádeži recidivistu v parku v centru Zlína kriminalisté zadrželi a převezli ho do policejní cely.

V jeho společnosti zadrželi také třiatřicetiletého muže, na kterého byl vydán příkaz k dodání do věznice,“ upřesnila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž kradl z rodinných domů, kanceláří firem či šaten, na některá místa se vracel i opakovaně. Nahrávalo mu letní počasí.

Využíval totiž otevřených dveří, oken, vrat garáží nebo vstupů na terasy. Proto při vloupání nezpůsobil téměř žádné poškození majetku,“ pokračovala Kozumplíková.

Škoda, kterou způsobil odcizením nářadí, šperků, kabelek, batohů, peněženek s penězi či platebními kartami, činí téměř sto tisíc korun. Recidivista se ke svému jednání přiznal a popsal, jak k jednotlivým krádežím došlo.

Z posledního výkonu trestu ho propustili koncem dubna, pár dní poté už se vloupal do garáže rodinného domu ve Zlíně, odkud odcizil doklady, peníze a mobilní telefon. Poté už v krádežích pokračoval nepřetržitě až do doby, než ho zadrželi kriminalisté,“ uzavřela policejní mluvčí.

Ti muže obvinili a podali státnímu zástupci návrh na uvalení vazby, který soudce okresního soudu akceptoval. V případě odsouzení hrozí muži odnětí svobody až na tři roky.

--> --> --> --> -->