Ševce ve zbytku sezony posílí nigerijský útočník Ikugar

Kenneth Ikugar. Foto: FC Zlín
ZLÍN – Fotbalisté Zlína získali čtvrtou zimní posilu. Tou je třiadvacetiletý útočník z Nigérie Kenneth Ikugar, který na Letné podepsal smlouvu do konce letošní sezony s následnou opcí na prodloužení. Ikugar s týmem absolvoval téměř celou zimní přípravu, byl i na herním soustředění v Turecku.

Trenér Bronislav Červenka je rád, že se vysoký Afričan dohodl s vedením klubu a na jaře bude nosit dres Zlína.

„Kenneth se nám typologicky hodí. Dokáže udržet balon, tlačí se do šestnáctky, dobře čte hru. I když má samozřejmě herní i kondiční hendikep, jde s tím rozhodně pracovat, takže věřím, že nám pomůže a bude pro nás přínosem,“ uvedl Červenka.

Ikugar, jenž vizáží i pohybem připomíná krajana Victora Olatunjiho hrajícího za Spartu, přišel do Česka z rodné Nigérie před třemi lety. Nejdříve působil v Ústí nad Labem, odkud se vydal na sousední Slovensko. Prošel Trnavou, Trebišovem a Zlatými Moravci, po konci ve Spartaku byl volným hráčem.

„V našem klubu v lednu úspěšně absolvoval zkoušku. I když se střelecky neprosadil, v přípravných zápasech ukázal svoji výkonnost i potenciál. Nastoupil také v generálce proti Dunajské Stredě, k dispozici kouči Červenkovi bude i pro nedělní ligové utkání v Teplicích,“ informoval klub na svých webových stránkách.

Nigerijský útočník se na novou výzvu v Baťově městě těší. Jsem nadšený a těším se na nové dobrodružství v Česku a v klubu s historií,“ nechal se slyšet 191 cm vysoký Ikugar. A kde on sám vidí své největší přednosti? „Jsem silný, vysoký a umím se pohybovat v pokutovém území. Umím hrát dobře hlavou, ale taky levou a pravou nohou. Rád dávám góly,“ usmíval se nadějný fobalista.

Kenneth Ikugar je po Tomáši Schánělcovi, Cletusi Nombilovi a Zviadu Natchkebiovi čtvrtou zimní posilou zlínských fotbalistů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x