Ševci berou na soustředění do Velkých Bílovic mladíky, doma zůstali Čelůstka s Kolářem

Fotbalisté Zlína ve středu odcestují na krátké soustředění do Velkých Bílovic. Foto: FC Zlín
ZLÍN - Dvacet hráčů do pole a tři brankáři odcestovali ve středu po obědě na herní soustředění do Velkých Bílovic. Ševci se ve vyhlášené vinařské obci na Břeclavsku budou chystat nejen na sobotní generálku s Austrií Vídeň, ale i blížící se start Chance Národní Ligy.

Jsem rád, že alespoň na pár dní změníme prostředí a vyrazíme mimo Zlín. Jelikož nám nevyšlo krátké soustředění před utkáním s Ružomberokem, spojili jsme pobyt ve Velkých Bílovicích s posledním přípravným zápasem ve Vídni. Zkrátíme si cestu, budeme se připravovat kousek od rakouských hranic,“ říká trenér FC Zlín Bronislav Červenka.

Ševci budou mít na jihu Moravy stejný program, jako pokud by zůstali doma. Chystat se budou výhradně na hřišti, na jiné aktivity se nechystají, byť samozřejmě ve volném čase budou utužovat kolektiv, tmelit partu. Čeká nás klasický týdenní předzápasový režim,“ hlásí Červenka.

Do Velkých Bílovic s sebou bere většinu hráčů ze současného kádru. Doma zůstává pouze dlouhodobě zraněný stoper Jakub Kolář a nemocný Čelůstka.

Ve výpravě naopak bude navrátilec Tomáš Poznar i další tři letní posily, Lukách Buchvaldek s Davidem Machalíkem, v jednání je příchod dalšího hráče.

Další šanci dostanou i mladíci Marek Švach, Patrik Kulíšek, Šimon Polášek, Radek Ovesný, Dalyn Červinka, Matěj Slouk a Petr Hönig.

Zlíňané se v pondělí a v úterý chystali na Vršavě, na Břeclavsko se přesunuli až ve středu po obědě.

V přípravě doposud sehráli čtyři přípravné zápasy, po třech remízách a jedné výhře se pokusí udržet letní neporazitelnost i v sobotu proti Austrii Vídeň.

Osmý tým minulé sezony rakouské ligy bude pro zlínský mančaft nejtěžším protivníkem, tým před startem nové sezony důkladně prověří.

Uvidíme, v jakém složení proti nám soupeř nastoupí. Austria má ale zvuk, kvalitu. I když v posledních sezonách nemá takové výsledky jako v minulosti, pořád patří v Rakousku ke špičce. Souboj s ní nám hodně ukáže,“ ví dobře Červenka.

Zlín vstoupí do nové sezony v sobotu 20. července na hřišti Líšně.

Kádr FC Zlín pro soustředění ve Velkých Bílovicích

Brankáři: Bachůrek, Dostál, Rakovan

Obránci: Bartošák, Černín, Didiba, Hönig, Polášek, Slouk, Reiter, Simerský

Záložníci: Buchvaldek, Kulíšek, Machalík, Natchkebia, Nombil, Ovesný, Švach, Tkáč

Útočníci: Červinka, Ndiaye, Poznar, Vukadinović

--> --> --> --> -->