Ševci přivítali na tréninku Condeho. Afričan se vrátil na Letnou po čtyřech měsících

Afričan Cheick Conde je zpátky ve Zlíně, kde se od pondělí zase připravuje s týmem. Foto: FC Fastav Zlín
ZLÍN - Po dlouhých čtyřech měsících se zpět do Zlína vrátil guinejský záložník Cheick Oumar Conde. Dvacetiletý středopolař byl v březnu kvůli propadlému pasu vyhoštěn z České republiky, v pondělí se po dlouhých a nekončících peripetiích s úřady už ale hlásil na prvním tréninku.

Chci poděkovat všem, kteří mi v této obtížné době pomáhali. Slibuji vám, že tato nová sezona bude tou nejlepší,“ uvedl po svém sobotním příletu do Prahy mladý Afričan.

Z hlavního města se ještě o víkendu přesunul na Moravu, v pondělí se už pozdravil s kamarády, k dispozici už byl novému trenérovi Janu Jelínkovi.

Už jsem se těšil na spoluhráče. Cítím se velmi dobře. Myslím si, že jsem připravený dostatečně, protože v Africe jsem trénoval každý den se svým bývalým klubem FC Sefuence,“ děkoval na dálku Conde, který za Zlín nastoupil naposledy 6. března proti pražským Bohemians 1905.

Po opuštění republiky se vrátil do své domoviny a čekal, až se podaří situaci vyřešit. Ani v tomto období však nepřerušil kontakt se svým klubem. „Pravidelně jsem byl v kontaktu s vedením klubu, ale i s Laminem Jawem, Youbou Dramem nebo Vakhem,“ prozradil rodák z Guinei, který sledoval i poslední přípravné zápasy pod vedením nového kouče Jana Jelínka.

Trochu ho znám z působení v juniorce, dnes jsem už měl možnost se s ním pobavit, co ode mě očekává, mám z toho dobrý pocit,“ pochvaloval si kouče.

Conde po zrušeném a předčasně ukončeném vyhoštění nyní získal krátkodobé vízum a zároveň má zažádáno o to dlouhodobé, které si v Dakaru vyzvedne do tří měsíců.

Nyní se může plně soustředit na pilování formy na nadcházející ročník. „Uvidíme, v jakém bude stavu. Co mám informaci, tak poctivě trénoval, ale jaká bude realita, se teprve ukáže. Nejprve si jej otestujeme,“ říká trenér Jelínek, který zatím netuší, zda bude Conde připraven zasáhnout k úvodnímu ligovému souboji s mistrovskou Slavií.

Úvodní duel nové sezony je na programu už v neděli 25. července. Pokud do něj Conde zasáhne, nastoupí s novým číslem na dresu. Od nové sezony bude nastupovat s číslem šest. 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x