Ševci získali venku první bod, Slovácko posedmé v řadě porazilo Teplice

ZLÍN, UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Poprvé neinkasovali a taky přivezli první bod z venku. Fotbalisté Zlína hráli v Ďolíčku s domácími Bohemians Praha 1905 0:0, přesto zůstávají v tabulce FORTUNA:LIGY poslední s jednobodovou ztrátou na Karvinou. Chuť si naopak spravili fotbalisté Slovácka, kteří doma porazili Teplice 2:0.

Ševci odehráli v hlavním městě povedené utkání, výhru ale znovu neurvali. Nervózní první poločas nabídl jen minimum gólových šancí a spoustu přerušení. Podobná byla i druhá půle. Na straně klokanů největší příležitost zazdil rychlý Matoušek, na druhé straně po centru Koláře hlavičkoval osamocený kapitán Simerský v jasné šanci vedle.

Zlín v nejvyšší soutěži popáté za sebou nevyhrál, v posledních dvou kolech remizoval.

Fotbalisté Slovácka poslední duel před reprezentační pauzou zvládli. Svěřenci trenéra Martina Svědíka zdolali Teplice 2:0 a porazili Severočechy v nejvyšší soutěži posedmé za sebou. Týmu z Uherského Hradiště pomohlo k výhře vyloučení hostujícího Lukáše Marečka z 25. minuty, přesilovku krátce po změně stran využili Rigino Cicilia a Marek Havlík.

Šli jsme do utkání po dvou nevydařených soutěžních zápasech. Dali jsme šanci jiným hráčům, hladovým po fotbalu a aktivitě, myslím, že se to vyplatilo. Jsem rád, že jsme malou sérii zlomili a další ligový cyklus po reprezentační přestávce bude výsledkově i herně lepší,“ uvedl po zápase trenér Slovácka Martin Svědík.

Celek z Uherského Hradiště natáhl sérii bez porážky v lize s Teplicemi na devět utkání a doma v nejvyšší soutěži potřetí za sebou zvítězil. Brankář Slovácka Heča už popáté v sezoně udržel čisté konto. Červenou kartu obdržel v prvním poločase sportovní manažer Slovácka Veliče Šumulikoski, zkušeného funkcionáře čeká trest.

FORTUNA:LIGA, 11. kolo

Bohemians Praha 1905 – FC Zlín 0:0

Rozhodčí: Černý – Caletka, Dobrovolný – Radina (video). ŽK: Jedlička, Hybš, Prekop, Beran – Didiba, Simerský, Rakovan. Diváci: 5412.

Bohemians: Jedlička – Hůlka, Vondra, Hybš – Dostál (68. Beran), Jánoš (68. Hrubý), Smrž, Kovařík – Prekop, Matoušek (76. Kozák) – Puškáč (76. Kadlec). Trenér: Veselý.

Zlín: Rakovan – Reiter, Simerský, Kolář, Čelůstka (46. Cedidla) – Didiba (62. Bužek), Janetzký – Fantiš, Tkáč (90.+4 Slončík), Bartošák (62. Dramé) – Vukadinovič (90. Kovinič). Trenér: Vrba.

1. FC Slovácko – FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 48. Cicilia, 56. Havlík. Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Pečenka – Zelinka (video). ŽK: Daníček, Kadlec – Hronek. ČK: 40. Šumulikoski (sportovní manažer) – 25. Mareček. Diváci: 4232.

Slovácko: Heča – Reinberk, Daníček (57. Hofmann), Kadlec, Doski – Valenta (73. Petržela), Trávník – Sinjavskij (88. Kim Sung-pin), Havlík, Juroška (57. Holzer) – Cicilia (73. Vecheta). Trenér: Svědík.

Teplice: Grigar – Mareček, Chaloupek, Knapík – Radosta (85. Bílek), Havelka (56. Vachoušek), Jukl, Beránek (85. Krsmanovič) – Hronek (46. Hora), Trubač (66. Křišťan) – Fila. Trenér: Frťala.