Ševci zvládli souboj s Teplicemi, Slovácko zvítězilo v Pardubicích

Fotbalisté Slovácka se radují z gólu Jana Kalabišky do sítě Pardubic. Foto: 1. FC Slovácko
ZLÍN, UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Na Letné bylo konečně veselo! Zlínští fotbalisté skvěle zvládli důležitý domácí zápas s Teplicemi, skláře v 6. kole FORTUNA:LIGY zdolali 2:1 a po první výhře v letošní sezoně se naladili na nadcházející venkovní derby se Slováckem, které se v Uherském Hradišti hraje již příští sobotu.

Tři cenné body Vrbově týmu po změně stran vystřelili odchovanci David Tkáč s Martinem Cedidlou. Mužstvo ve druhé půli skvělými zákroky podržel brankář Stanislav Dostál, kterého až v 88. minutě překonal střídající Tadeáš Vachoušek. Ševci se díky vydřené výhře v neúplné tabulce posunuli na třinácté místo.

Fotbalisté Slovácka neinkasovali ani ve třetím letošním venkovním zápase. Celek z Uherského Hradiště po Baníku a Bohemians 1905 vynuloval i střelce Pardubic, kde gólem Jana Kalabišky z 21. minuty zvítězil 1:0 a v neúplné tabulce FORTUNA:LIGY se posunul za Slavii a Spartu na třetí místo. Hostujícímu kouči Martinu Svědíkovi návrat do rodného města vyšel skvěle.

Moravanům na východě Čech kromě dlouhodobých marodů Břečky a Kohúta scházel také vykartovaný Cicilia se zraněným Daníčkem. Do základní sestavy se vrátil krajní bek Reinberk, od první minuty hráli i Trávník s Kimem.

Oba týmy se tak těsnou výhrou naladily na krajské derby, které se v Uherském Hradišti odehraje příští sobotu.

FORTUNA:LIGA, 6. kolo –

FC ZLÍN – FK TEPLICE 2:1 (0:0)

Branky: 55. Tkáč, 66. Cedidla – 88. Vachoušek, Rozhodčí: Berka – Caletka, Šafránková (Bělák) | VAR: Radina | AVAR: Hurych, Žluté karty: Slončík, Černín – Chaloupek, Cykalo, Vachoušek, Diváci: 2521

Zlín: Dostál – Cedidla, Didiba, Simerský, Reiter – Kolář (86. Bužek) – Vukadinović (86. Žák), Janetzký, Tkáč (75. Černín) – Slončík (63. Dramé) – Fantiš. Trenér: Vrba.

Teplice: Grigar – Knapík, Chaloupek, Cykalo – Hora II (61. Bílek), Mareček, Jukl, Radosta (73. Krsmanović) – Trubač (73. Křišťan), Hronek (46. Jásir) – Fila (61. Vachoušek). Trenér: Frťala.

FK PARDUBICE – 1. FC SLOVÁCKO 0:1 (0:1)

Branka: 21. Kalabiška, Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Mokrusch (Starý) | VAR: Všetečka | AVAR: Nádvorník, Žluté karty: Halinský, Matoušek, Hlavatý, Krobot, Helešic, Surzyn, Pikul – Trávník, Diváci: 3 014

Pardubice: Budinský – Surzyn, Halinský, Kukučka, Tischler (77. Helešic) – Matoušek (68. Sychra), Šimek (56. Zlatohlávek), Darmovzal, Hlavatý, Patrák – Černý (56. Krobot). Trenér: Kováč.

Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška (80. Srubek) – Petržela (46. Juroška), Havlík, Trávník, Kim (73. Valenta), Holzer – Vecheta. Trenér: Svědík.