Silnice z Loukova do Libosvár je v novém kabátě

Ředitelství silnic Zlínského kraje opravilo silnici u Loukova za 30 milionů korun. Foto: ŘSZK
LOUKOV - Rekonstrukce téměř kilometrového úseku krajské silnice III. třídy byla úspěšně zakončena mezi Loukovem a Libosváry v okrese Kroměříž. Z krajského rozpočtu zde bylo investováno prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje téměř 30 milionů korun.

Hned dvěma letos dokončenými silničními stavbami se může pochlubit Loukov na Kroměřížsku. V létě byla ukončena rekonstrukce průtahu obcí, od přelomu listopadu a prosince mohou jezdit motoristé po obnovené kvalitní silnici také z Loukova do Libosvár.

Předmětem díla byla stavební úprava silnice III/43810 v délce 945 metrů. Začátek úpravy se nachází v obci Loukov ve vzdálenosti asi 35 metrů od křižovatky se silnicí II/150, kde navazuje na rekonstrukci průtahu obcí. Nově rekonstruovaný úsek končí na okraji místní části Libosváry.

V Loukově byla vybudována kompletní konstrukce vozovky s navýšením nivelety až o 70 centimetrů, přičemž původní vozovka byla využita jako součást spodní stavby. Šířka vozovky v tomto úseku byla sjednocena na 6,5 metru mezi obrubami. Odvodnění vozovky je zajištěno pomocí dešťových vpustí napojených do nové kanalizace. V extravilánovém úseku byla ve středové části vozovky provedena recyklace za studena, na obou krajích byla realizována celková výměna konstrukčních vrstev vozovky včetně sanace zemní pláně. Vozovka v extravilánu má šířku rovněž 6,5 metru. V rekonstruovaném úseku silnice bylo osazeno nové trvalé svislé dopravní značení.

Zhotovitelem stavby byla firma KARETA, s. r. o., Bruntál. Konečná cena za tuto zakázku činí 29,421 milionu korun (vč. DPH). Stavební práce se rozběhly koncem května 2021 a probíhaly za úplné uzavírky tohoto úseku silnice.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x