Silvestr ve znamení krádeží alkoholu a opilců. Vítání nového roku ve Zlíně bylo podle městské policie klidné

Příchod nového roku byl podle zlínské policie klidný. Ilustrační foto (MP Zlín)
ZLÍN - Poslední den starého roku a vítání nového 2023 proběhlo ve Zlíně z pohledu městské policie neobvykle klidně. Strážníky tak zaměstnávaly převážně úkoly spojené se zvýšeným dohledem u nákupních center, krádeže v obchodech, opilci, kteří nezvládli konzumaci alkoholu a drobné výtržnosti.

Mezi věcmi, které se pachatelé pokoušeli odnést z prodejen bez placení, dominoval jednoznačně alkohol. Krátce po deváté hodině ranní tak řešila hlídka MP Zlín v centru města 60letou ženu, která měla zálusk na láhev rumu. O několik minut později pak další hlídka zamířila do supermarketu na nábřeží, kde se 32letý muž pokusil odcizit láhev meruňkového destilátu. Jak přitom strážníkům sám sdělil, hodlal si jím zpříjemnit loučení se starým rokem. Stejnou pohnutku měl i 29letý muž, který měl spadeno na láhev šumivého vína, nebo seniorka, kterou odpoledne přistihli při krádeži kávy.

Všechny popsané přestupky proti majetku vyřešili strážníci uložením pokuty.

Zraněného 34letého muže pak nalezla hlídka MP Zlín v odpoledních hodinách přímo v centru krajského města. Strážníci mu poskytli první pomoc a rovněž přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Jak následně zjistili, zranění předcházela potyčka, při níž dotyčného udeřil do obličeje 40letý sociálně nepřizpůsobený muž, který je strážníkům dobře známý pro svá častá protiprávní jednání. Vysvětlení, co se tedy vlastně stalo, dost komplikovala podnapilost obou aktérů. Analyzátor alkoholu v dechu se v případě napadeného zastavil na hodnotě přesahující 3,5 promile, u útočníka 2,4 promile. Incident tak bude mít dohru před správním orgánem.

A alkohol, respektive jeho nadměrná konzumace, působil některým spoluobčanům značné problémy.

Za zmínku tak stojí 37letý muž, který se večer uložil k odpočinku mezi park a autobusové nádraží. Okolí přitom zaujal zejména tou skutečností, že se stačil částečně svléknout a nabídl tak nevábný pohled na partie, které bývají ve slušné společnosti obvykle zakryté.

Strážníci muže probudili, ten záhy pochopil, že se ještě nenachází v teple své postele, kam se ale nakonec dokázal odebrat po svých.

Naopak 55letou ženu, která se společně s láhví odložila na chodník u bytového domu, museli strážníci doprovodit až k jejímu bydlišti, kde si ji převzal do péče její partner. Silvestr byl tak jedním z mála dnů v roce, který se obešel bez převozu opilců k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

Silvestrovskou noc pak poznamenaly jen drobnosti v podobě hlasitých neshod, znečišťování veřejného prostranství nebo hašení hořících zbytků zábavní pyrotechniky na náměstí.

Úderem půlnoci pak Zlín neobvykle klidně vstoupil do nového roku 2023. Ať je pro Vás rokem dobrým a prožijte jej v plném zdraví!

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x