Situace s respiračními onemocněními v Baťově nemocnici se uklidňuje. Od února se navíc ruší očkovací centrum

Ilustrační foto
ZLÍN – Situace s respiračními onemocněními je v Baťově nemocnici stabilizovaná a pomalu doznívá. Od 1. února bude navíc pro minimální zájem o očkování proti covidu-19 ukončena činnost očkovacího centra.

Pacientů s respiračními onemocněními v posledních dnech výrazně ubylo, na interním oddělení jich je nyní zhruba třetina ze všech nemocných. „Stejná situace je na dětském oddělení, s chřipkou a RS viry máme hospitalizovaných celkem pět dětí, z toho jedno je na JIP a čtyři na standardních lůžkách. Dvě děti jsou v kojeneckém věku, dvě větší,“ upřesnila tisková mluvčí Baťovy nemocnice Dana Lipovská.

Situace je lepší také co se týče dostupnosti léků v nemocničních lékárnách. „Tento týden jsme již dostali penicilin, několik desítek balení, máme ho v tuto chvíli cca na měsíc, přišel nám v podobném množství také Ospamox,“ uvedla tisková mluvčí s tím, že na pultech však stále chybí protizánětlivé oční kapky a vitamin K v kapkách.

Nemocnice dále od pondělí 23. ledna ruší odběrové centrum na testování na onemocnění covid-19. „V posledních týdnech evidujeme minimální zájem, v posledních dnech dokonce nulovou návštěvnost,“ vysvětlila Lipovská.

Ze stejného důvodu bude v Baťově nemocnici od 1. února ukončena také činnost očkovacího centra. „O samotné očkování je v naší nemocnici tak malý zájem, že jsme se rozhodli od 1. února 2023 pozastavit činnost očkovacího centra,“ sdělila Dana Lipovská a dodala, že případní zájemci o očkování budou moci od února po telefonické domluvě využít ordinační hodiny infekční ambulance.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x