Skok do nové sezóny. Zlín vyhrál nad Trenčínem 5:2

ZLÍN - V neděli už mohli mazat únavu z prvního ostřejšího duelu v přípravě. Na tvářích hráčů i trenérů zlínského Fastavu se usadila spokojenost. Aby ne, Trenčín je velmi zajímavý tým slovenské nejvyšší soutěže, v Mníchově Lehotě, kde se zápas na pěkném stadiónku odehrál, dostali domácí s týmem plným cizinců od Ševců nepopulárního "bůra".

Přitom domácí vyhráli poločas a chvíli po pauze dali druhý gól.

Páník v poločase vystřídal prakticky celou jedenáctku a nová sestava během osmnácti minut! duel jasně otočila.

Dvakrát se trefil Jawo, po jednom zářezu si připsali ne zrovna tradiční střelci. Conde, Chwascz a Nečas.

„V druhé půli se mi líbila rychlost a přímočarost, hlad a chuť do hry,“ chválil trenér Zlína Páník.

Naostro už jede příprava rivala ze Slovácka. Ten vyhrál v další moravsko-slovenské konfrontaci v Senici 1:0 gólem Navrátila.

Potěšilo jistě i nového asistenta trenéra Svědíka Josefa Muchu, bývalého hráče Sigmy Olomouc i Zlína. Jinak Martin Svědík podepsal ve Slovácku smlouvu na další tři roky. „Pro koncepční práci důležitý krok,“ komentoval nový kontrakt.

Zlínští hrají ve středu na Slovanu Bratislava, pak hostí v sobotu doma na Vršavě Prostějov, Hradišťané míří v polovině týdne na soustředění do Slovinska.