Sledge hokejisty Zlína na úvod roku čeká klíčové „semifinále“ v Havířově

Sledge hokejisté Zlína (tmavé dresy) zahájí nový kalendářní rok proti Havířovu. Foto: SHK Lapp Zlín
ZLÍN - První utkání v novém roce a hned velmi důležité. V sobotu 8. ledna čeká zlínské sledge hokejisty duel na ledě Havířova, takové neoficiální "semifinále". Hraje se od 14:40 hodin.

Základní část domácí soutěže jde do finiše a ačkoli Zlínští okupují první příčku, ve vyrovnané tabulce to nic neznamená. Třetí Havířov má na ně ztrátu jen tři body, LAPP tak bude na severu Moravy bojovat o ubránění své pozice.

„Všichni kluci chtějí vyhrát, ale uvidíme v zápase, těžko předjímat. Záleží také, v jaké sestavě bude soupeř. Musíme ale sami za sebe odvést maximum,“ pověděl hlavní trenér SHK LAPP ZLÍN Tomáš Sedláček směrem k tomu, že u sestavy Havířova je vždy několik neznámých vzhledem ke složení mužstva z ruských zdrojů.

Sedláčkův tým zatím z osmi duelů prohrál jen dvakrát, tabulka je však neúprosná vůči jakékoliv ztrátě. „Domácí utkání s Havířovem se nám absolutně nepovedlo, vůbec jsme ho nezvládli,“ řekl směrem k duelu, kdy sice Zlín soupeře přestřílel 33:9, na góly ale padl 3:4. Naposledy před Vánoci propadl s Karlovými Vary 3:6. „Utekl nám začátek a už to bylo proti tak kvalitnímu mužstvu těžké,“ připomněl stav 0:3 po první třetině.

Zlínu se jinak proti ruským snajprům dlouhodobě nedaří, z posledních šesti utkání vyhrál jen jediné. „Na papíře to je jasné, ale herně to není tak jednostranná bilance. Třeba v semifinále doma v roce 2019 jsme soupeře v jeho silné sestavě porazili. O letošním domácím duelu už jsme hovořili,“ sdělil zlínský kouč.

První dva týmy po základní části se podívají do finále, třetí a čtvrtý si zahraje o bronz. Vše se odehraje v jednom superfinálovém víkendu na jednom místě, zatím nezveřejněném.

Celkově je finiš dlouhodobé části zamotaný. Všechny týmy kromě Zlína ji zakončí o tomto víkendu, jen hráči z Baťova města až 15. ledna domácím duelem se Spartou.

--> --> --> --> -->