Sloni ze zlínské zoo si užívají nový pavilon v Karibuni. Co bude s tím původním?

Zlínští sloni si užívají nový pavilon v Karibuni. Foto: Zoo Zlín
ZLÍN - Trojice slonic s osmnáctiměsíčním slůnětem ze Zoo Zlín na výbornou zvládla přesun do dokončeného chovného zařízení v Karibuni! Celé stádo si tak nyní užívá nové vnitřní ustájení, které je rozlehlejší než původní pavilon s přilehlým výběhem dohromady a patří mezi tři největší zařízení svého druhu na světě.

Slonům chce teď zlínská zoo dopřát maximální možný klid. Potřebují dostatek času, aby si na nové prostředí zvykli a cítili se v něm bezpečně. Přesto se nemusíte obávat, že slony neuvidíte.

„V původním pavilonu slonů již brzy nainstalujeme velkoplošnou obrazovku s přímým přenosem z nového pavilonu slonů, plánujeme také vedené komentované prohlídky chovného zařízení v Karibuni,“ uvedla mluvčí zoo Romana Mikešová.

A co bude s původním sloním pavilonem a přilehlým výběhem? Prozatím poskytne dočasné útočiště tapírům čabrakovým, pro které vznikne v asijské oblasti nová vnitřní ubikace. Do budoucna má však jedna z nejoblíbenějších zoo v republice s uvedenými prostory velké plány. Sloužit by totiž mohly pro šimpanze bonobo.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x