Slovácko udolalo Olomouc, Zlín získal v oslabení alespoň bod

Sobotní utkání fotbalistů Zlína v Českých Budějovicích se hrálo na sněhu. Foto: FC Fastav Zlín
UHERSKÉ HRADIŠTĚ, ZLÍN – Jediná přesná trefa stačila. Fotbalisté Slovácka ve 27. kole první ligy zvítězili nad Olomoucí 1:0. Souboj moravských rivalů v 65. minutě rozhodl domácí záložník Marek Havlík. Tým z Uherského Hradiště bodoval v šestém utkání po sobě a upevnil si čtvrtou příčku v tabulce. Na pátou Ostravu už má náskok šesti bodů.

„Jsme rádi, že jsme tento těžký zápas zvládli za tři body. Vstup nám vyšel, ve druhé části první půle jsme trochu ztráceli půdu pod nohama, soupeř získával hodně odražených míčů, my jsme hráli hodně složitě, ale nepustili jsme soupeře do žádné šance. Ve druhé půli jsme byli přesnější, zúročili jsme to jedním gólem, udrželi jsme víc míčů na útočné polovině, Sigma dobře presovala, ale nedostala se ke střelbě,“ zhodnotil duel asistent trenéra Slovácka Josef Mucha, který vedl tým místo hlavního kouče Martina Svědíka, jenž kvůli disciplinárnímu trestu usedl jenom na tribunu.

Bývalý ligový záložník vyzdvihl výkon mladého gólmana Borka.

Talentovaný brankář už ve 25. minutě střídal zraněného Fryštáka a proti Olomouci si odbyl nečekanou ligovou premiéru. „Chtěl bych ho pochválit. Co měl, to vyřešil,“ uvedl Mucha.

Jak to bude s brankáři dál, zatím netuší. „Fryšták má natažený úpon, Nguyen doléčuje zranění. Uvidíme, co bude za týden,“ dodal Mucha.

Fotbalisté Zlína brali po reprezentační přestávce v oslabení alespoň bod. Ševci, kteří celý druhý poločas odehráli bez vyloučeného Vachtanga Čanturišviliho v deseti, remizovali na zasněženém trávníku v Českých Budějovicích s domácím Dynamem v rušném duelu 27. kola FORTUNA:LIGY 2:2 a v tabulce zůstali jedenáctí.

Za domácí Jihočechy v úvodu skóroval Ondřej Mihálik, hosté odpověděli před přestávkou po vlastním gólu Ishakua Kondy. Po změně stran si dal vlastní branku i hostující Martin Cedidla a jeho spoluhráč Jakub Janetzký v 76. minutě vyrovnal.

„Bylo to pro nás složité, protože nám nevyšly vstupy do obou poločasů. Proto jsem rád, že jsme i v deseti dokázali vyrovnat a odvážíme si odtud bod,“ uvedl zlínský kouč Jan Jelínek.

Svěřencům děkoval za přístup i bojovnost. „A to především ve druhém poločase,“ poznamenal Jelínek.

FORTUNA:LIGA, 27. kolo –

1. FC Slovácko – Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 65. Havlík. Rozhodčí: Petřík – Kříž, Matoušek – Černý (video). Žluté karty: Daníček, trenér Mucha (oba Slovácko). Diváci: 3649.

Slovácko: Fryšták (25. Borek) – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Holzer – Havlík, Daníček – Petržela (62. Tomič), Sadílek (88. Šimko), Jurečka – Šašinka (46. Cicilia). Trenér Mucha.

Olomouc: Macík – Chvátal (84. Vaněček), Hubník, Jemelka, Zmrzlý (78. Vepřek) – Breite, Greššák – Zahradníček (63. Zifčák), Daněk (63. Chytil), Navrátil – Růsek (78. Matoušek). Trenér: Jílek.

SK Dynamo České Budějovice – FC Fastav Zlín 2:2 (1:1)

Branky: 6. Mihálik, 53. vlastní Cedidla – 30. vlastní Konda, 76. Janetzký. Rozhodčí: Křepský – Caletka, Líkař – Kocourek (video). Žluté karty: Brandner – Procházka, Reiter. Červená karta: 45. Čanturišvili (Zlín). Diváků: 1 365.

Č. Budějovice: Vorel – Čolič, Konda, Králik, Skovajsa – Hora, Valenta – Van Buren, Škoda, Brandner (55. Hais) – Mihálik (85. Penner). Trenér: Horejš.

Zlín: Rakovan – Cedidla, Vraštil (46. Simerský), Procházka, Hloušek – Conde – Čanturišvili, Hrubý (89. Kolář), Janetzký (89. Matejov), Dramé (82. Fillo) – Vukadinovič (69. Reiter). Trenér: Jelínek.