Smuteční síň na kroměřížském hřbitově se dočká rekonstrukce

Foto: MěÚ Kroměříž
KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice chystá rekonstrukci smuteční síně na městském hřbitově ve Velehradské ulici. Radní již schválili výběr zpracovatele architektonické studie, server Zlin.cz o tom informovala za kroměřížskou radnici Šárka Kučerová.

„Nejlepší nabídku předložil v rámci vyhlášené otevřené veřejné zakázky architekt Martin Cviček z Brna. Ve studii se zaměří na samotný objekt smuteční síně i na okolní lokality, jako jsou parkovací stání, komunikace a sadové úpravy,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Za zpracování studie město zaplatí 155 tisíc bez DPH, hotová by měla být do konce letošního dubna. Podle Hebnarové byla rekonstrukce smuteční síně jednou z možností, jak zlepšit stav, prostředí a důstojnost budovy, kde se lidé loučí se svými zesnulými. Město zvažovalo i její zbourání a vybudování nové smuteční síně. Při průzkumech však bylo zjištěno, že budova je ve velmi dobrém stavu, proto město přistoupí na její rekonstrukci. V plánu je také vybavení síně moderní audio a videotechnikou.

Městský hřbitov vznikl na současném místě na začátku 20. století. Po druhé světové válce se spojil se hřbitovem židovským a právě židovská pohřební síň byla v roce 1960 přebudována na smuteční síň, kde se od té doby konají všechny obřady.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x