Snímky studentů zlínské univerzity zabojují o studentské Oskary

Foto: utb.cz
ZLÍN – Hned dva snímky studentů z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati postoupily do semifinále soutěže Student Academy Awards. Snímky vybírá americká Akademie filmového umění a věd. Jména vítězů budou známa na konci letních prázdnin.

V konkurenci 1402 studentských filmů zaslaných do soutěže se na shortlist studentského Oscara probojovaly snímky „Hrůza v tónu gramofónu“ z ateliéru Animovaná tvorba a „Zrozena z hořící jabloně“ z ateliéru Audiovizuální tvorba.

Animovaný film „Hrůza v tónu gramofónu“ režisérského tria Zuzany Čupové, Martiny Tomkové a Kryštofa Ulberta je inspirovaný poetikou legendárního Fleischer Studios a avantgardou, která byla spojená s Osvobozeným divadlem. Film vyniká perfektním řemeslným zpracováním v technice 2D animace.

O studentského Oscara bude soutěžit také poeticko-experimentální snímek „Zrozena z hořící jabloně“, který pojednává o ženách, životě, bolesti, křehkosti a síle. „Byla to náročná, ale krásná cesta za něčím výjimečným. Velký dík patří štábu i naší Fakultě multimediálních komunikací za možnost a podporu vzniku našeho nekonvenčního bakalářského filmu. Nečekaný postup do semifinále studentských Oscarů vnímám jako potvrzení toho, že když je člověk na správném místě a dělá vždy věci podle svého nejlepšího uvážení, tak se mu to vždy pozitivně vrátí,“ komentuje postup do semifinále režisérka filmu Karolína Brabcová.

Finální výběr studentských filmů bude vyhlášen na konci letních prázdnin a slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 14. října 2021 v Los Angeles.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x