Sobota pohledem IZS: nehoda dvou Mercedesů u Zástřizel a boj o život muže v Hošťálkové

Záchrana muže u Hošťálkové. Foto: HZS ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ – Složky Integrovaného záchranného systému Zlínského kraje měly v sobotu 27. května plné ruce práce. Dopoledne zachraňovaly muže ve špatně přístupném terénu v Hošťálkové na Vsetínsku a odpoledne zasahovaly u dopravní nehody dvou Mercedesů, ke které došlo u obce Zástřizly na Kroměřížsku.

K transportu pacienta ze špatně přístupného terénu do Hošťálkové byli v sobotu dopoledne vysláni profesionální hasiči ze stanice Vsetín a dobrovolní hasiči z Hošťálkové. Jako první byli na místě dobrovolní hasiči, kteří převzali od civilních osob poskytování první pomoci a při resuscitaci muže použili automatizovaný externí defibrilátor.

V okamžiku se tak výjezd na transport změnil v boj o život staršího muže, který v lese pracoval. Pána si poté převzala do péče zdravotnická záchranná služba,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči následně pacienta transportovali čtyřkolkou s přívěsem k vrtulníku, který jej převezl do nemocnice.

V sobotu odpoledne zaměstnala tři jednotky hasičů dopravní nehoda dvou Mercedesů u obce Zástřizly na Kroměřížsku. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Morkovice-Slížany a Uherské Hradiště a dobrovolná jednotka z Koryčan.

Na místě bylo potvrzeno zranění dvou osob, které byly v péči zdravotnické záchranné služby. Hasiči provedli u obou vozidel protipožární opatření a v době šetření Policie ČR usměrňovali dopravu,“ sdělila Javoříková.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->