Sobotní den pro krajské hasiče: nehody, požární poplach i malá potopa u rodinného domu

Hasiči ve Zlínském kraji měli v sobotu napilno. Foto: HZS ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ - Sobotní den strávili krajští hasiči opět pracovně. A začali v brzkých ranních hodinách.

Náraz osobního automobilu do stromu v Novém Hrozenkově byl ohlášen v sobotu v 00:44 hodin. V době příjezdu hasičů byl zraněný řidič v péči zdravotníků a vozidlo mimo komunikaci. U nehody zasahovaly jednotky HZS Zlínského kraje stanice Vsetín a Sboru dobrovolných hasičů města Karolinka.

O zhruba hodinu později přišla další informace. Hodně dýmu na záchodě domu s pečovatelskou službou v ulici U domova v Buchlovicích. Požární poplach byl vyhlášen třem jednotkám hasičů. Průzkumem bylo zjištěno, že v koupelně ve třetím patře domu došlo k hoření ventilátoru. Požár se nerozšířil, protože došlo k jeho samouhašení. Evakuace osob nebyla potřeba. Požár způsobil škodu v předběžné výši 5 tisíc korun. K zranění osob nedošlo. U požáru zasahovaly jednotky HZS Zlínského kraje stanice Uherské Hradiště i Sboru dobrovolných hasičů městyse Buchlovice a obce Nedakonice.

V Holešově v místní části Za Tratí v sobotu v ranních hodinách prováděli hasiči čerpání vody u rodinného domu. Hlášení, že voda už teče kolem domu, přijali v 4:53 hodin. K odčerpání vody použili plovoucí čerpadlo a následně i kalové čerpadlo. Kolem 5:30 ustal déšť. Voda nevnikla do domu. Na místě zasahovala jednotka HZS Zlínského kraje stanice Holešov.

V obci Hošťálková v okresu Vsetín došlo v sobotu také k nehodě dvou osobních automobilů, která si vyžádala zranění dvou osob. Hasiči provedli protipožární opatření. Bylo podezření, že jedno z aut poškodilo plynovou přípojku. Syčení ale vycházelo jen z poškozeného automobilu. Pohotovostní služba plynařů tak mohla být odvolána.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x