Sobotní finále: sledge hokejisté doufají v návrat na vrchol a plnou halu

Sledge hokejisté Zlína se těší na finálovou sérii s Karlovými Vary. Foto: Petr Koval
ZLÍN - Po čtyřech letech se jim podařilo do Zlína vrátit finále tuzemské ligy. Zlínští sledge hokejisté sní o návratu na piedestal a doufají, že v prvním utkání na domácím ledě je za úspěšným vstupem do série požene zaplněná malá hala PSG arény. Duel s Karlovými Vary je na programu v sobotu od 15:30 hodin, vstupné je dobrovolné.

Série se hraje na dvě vítězná utkání, přičemž druhý a případný třetí zápas se odehraje na západě Čech. „Ve Zlíně se tak jedná o jediný finálový duel. Myslím, že termín i čas vyšel ideálně, moc věříme v zaplněnou halu. Zápas slibuje skutečně parádní podívanou. Finálových sérii jsme už pár zažili, ale tady si troufnu říct, že půjde o SUPERsérii,“ láká fanoušky PR manažer SHK LAPP ZLÍN Jakub Kudláč s tím, že každý příchozí fanda bude zároveň zdarma zapojen do tomboly o celkem třicet cen.

Soupeř z Karlových Varů proplouvá sezonou zatím bez porážky. V základní části ztratil jediný bod, a to právě se Zlínem, který skončil v tabulce druhý. Oba týmy ale zažily rozdílné semifinále. Vary se nadřely proti Spartě, oproti tomu Zlín smetl Olomouc, když v obou duelech vedl po první třetině již 4:0.

Od nového roku jsme vyhráli šest utkání v řadě při skóre 55:7. Tým skvěle naladit formu na play off a těší se na finále,“ usmívá se Kudláč také na dotaz, že v sérii je brán zejména týmy z Čech jeho tým jako outsider.

Jak to říkal Roman Berbr, za Humpolcem stejně končí dálnice? Pokud se bude rozhodovat čistě na ledě, nemáme s touto rolí outsidera problém. Morava se nevzdává a posilněná slivovicí je ještě silnější,“ je optimistou zlínský manažer.

Sledge hokejisté LAPP ZLÍN vyhráli ligu v historii už šestkrát, přičemž v letech 2015-2019 se jim to povedlo pětkrát v řadě. V Česku to je unikát.

Cítím v týmu velkou touhu dokázat, že tým ještě má na to zavzpomínat na tyto zlaté časy. Všechny stojí celá sezóna obrovské úsilí, stále je to převážně amatérský sport, takže o to je ten hlad větší,“ říká Jakub Kudláč.

Karlovy Vary táhne pětice českých reprezentantů společně s Němcem Rennhackem, Zlín zase může reagovat dvěma hráči z českého nároďáku či pěticí z toho slovenského. Celkově by v sobotu mohli diváci vidět na ledě až dvanáct hráčů, kteří se představili na Olympijských hrách v Pekingu 2022.

Zlínští zároveň doufají, že účastí ve finále zase zvýší povědomí o zlínském sledge hokeji a třeba se do výchovy zapojí mladá krev. „A to na všech postech! Třeba kustod mi neustále opakuje, ať necílíme na hledání nových hráčů, ale kustodů, kustodů a pak ještě taky kustodů,“ zakončil rozhovor dobře naladěný Jakub Kudláč.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x