Spory v Rožnově. Zastupitelé se neshodli na stavbě Kulturního centra

Foto: TV Beskyd
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Na více než 300 milionů by podle výsledku výběrových řízení na dodavatele měla přijít stavba plánovaného Kulturního centra. To se nelíbí hlavně opozičním zastupitelům. Zastánci projektu ale chtějí v přípravě pokračovat a hledat další možnosti financování.

Pokračovat nebo nepokračovat s přípravou stavby Kulturního centra? I to řešili na svém prosincovém zasedání zastupitelé Rožnova pod Radhoštěm. Město zorganizovalo už třetí výběrové řízení na firmy, které by měly budovu postavit a vybavit. Ukázalo se totiž, že firmy chtějí více peněz, než kolik zastupitelé původně odhlasovali jako maximální částku.

Za Nezávislé Rožnováky můžu říct, že kultura v Rožnově si kulturní sál zaslouží. Bohužel Kulturní centrum tak, jak jsme ho dostali od architektonické kanceláře, je projekt, který je pro Rožnov finančně nerealizovatelný, a pokud se neobjeví nějaké mimořádné dotační prostředky od státu nebo EU, tak není v možnostech města tento projekt uskutečnit,“ uvedl zastupitel města za hnutí Nezávislí Rožnováci Jan Kučera.

Původně schválili zastupitelé rozpočet v maximální výši 203 milionů korun. Výběrová řízení na dodavatele jednotlivých částí Kulturního centra ukázala, že stavba by celkově vyšla na více než 300 milionů. Přesnou částku město podle právního postupu nemohlo oficiálně zveřejnit. Část opozice chce plánovaný projekt úplně opustit a mluví o jiném řešení. Chtěli bychom jít cestou jedné budovy s jedním multifunkčním sálem a zároveň koupit společenský dům, který by se adaptoval pro kulturní potřeby,“ řekl zastupitel města za KDU-ČSL Daniel Drápala.

Zastánci projektu ale chtějí hledat další možnosti financování stavby. Já doufám, že zastupitelstvo schválí rozpočet, abychom mohli požádat o programové výzvy. Věřím, že hnutí ANO, které je předkladatelem návrhua v této věci hlavním hnacím motorem, najde partnery, kteří tu sedmiletou práci zodpovědně vyhodnotí a nevyhodí ji do koše,“ dodal Radim Holiš z hnutí ANO.

Rožnovští zastupitelé se tématu budou znovu věnovat, a to 15. prosince na uzavřeném pracovním a 21. prosince na veřejném zasedání.

Autor: Lukáš Španihel

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x