V okolí sběrného dvora měli strážníci co do činění s několika problémisty

Ilustrační foto
OTROKOVICE – Městská policie v létě nainstalovala nové kamery, které mají za úkol monitorovat veřejný pořádek v blízkosti sběrného dvora na Štěrkovišti. Umístění kamer právě do této lokality se nyní ukazuje jako prozíravé – lidé zde totiž často odkládají odpad v době, kdy je zavřeno, a už několikrát se do sběrného dvora dobývali i násilím.

V okolí sběrného dvora na Štěrkovišti bylo za poslední týden rušno. Odložit matrace a další objemný odpad z domu sem přišli dva muži, i když bylo ještě zavřeno.

Podezřelého dění na jedné z obsluhovaných kamer si všiml dozorčí městské policie a na místo povolal hlídku. Ta na oba muže udeřila a poučila je o správném ukládání odpadu. Muži rychle reagovali a tvrdili, že si sem věci pouze odložili, a jakmile se sběrný dvůr otevře, přijdou vše řádně vyhodit. Za dohledu strážníků se tak nakonec i stalo,“ uvedl ředitel Městské policie Otrokovice Tomáš Gromus.

Jako vzpomínku na nesprávně uložený odpad si muži odnesli stránku z pokutového bloku a na místě nechali zaplacenou dvousetkorunu.

O několik hodin později, po setmění, se do téhož sběrného dvora dobýval muž, který hledal, zda v kontejnerech nenajde něco, co by dále využil či zpeněžil. Se vstupem do sběrného dvora si nedělal starosti a překonal dřevěné oplocení uzamčeného objektu.

Po příjezdu strážníků městské policie, která muže ztotožnila, byla na místo povolána k prošetření i Policie ČR. Vzhledem k tomu, že pachatel u sebe neměl hotovost, byla celá věc postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení,“ uvedla tisková mluvčí Otrokovic Lenka Vaculová.

To však muže neodradilo od toho, aby ve svém snažení dál pokračoval. Přesunul se ke sběrnému dvoru v ulici Nerudova, kde si ho však všiml občan, který o jeho chování informoval městskou policii. Celá situace se tak opakovala.

Strážníci v průběhu služby řeší řadu případů, kdy se situace opakují. Musí tak stále dokola občanům připomínat jejich práva a především povinnosti,“ dodal Tomáš Gromus.

--> --> --> --> -->