Strážníci našli při kontrole bezdomovce, který prodělával epileptický záchvat

Strážníci městské policie našli při kontrole muže, který právě prodělával epileptický záchvat. Foto: Městská policie Zlín
ZLÍN – V neděli 7. listopadu v pozdních nočních hodinách kontrolovala hlídka městské policie několik míst, kde se ve vyšší míře vyskytují skupiny bezdomovců. Při kontrole zjistili, že jeden z mužů právě prodělává epileptický záchvat.

Skupinu sociálně nepřizpůsobených osob bez domova, které přežívají na různých místech, kontrolovala policejní hlídka v neděli 7. listopadu v hluboké noci v jedné z volně přístupných budov průmyslového areálu ve Zlíně.

Mezi šesti přítomnými se nacházel také sedmačtyřicetiletý muž, který právě v době příchodu strážníků prodělával epileptický záchvat. Jak hlídce sdělili ostatní, mělo se tak stát v poměrně krátké době již potřetí.

Strážníci zjistili, že dotyčný se během náhlé zdravotní indispozice poranil v ústech, je v bezvědomí, ale má zachovány základní životní funkce. O tomto ihned vyrozuměli záchrannou službu a do příjezdu zdravotníků mu poskytovali potřebnou první pomoc,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Přivolaný lékař následně rozhodl o převozu muže k dalšímu vyšetření do zlínské krajské nemocnice.

--> --> --> --> -->