Strážníci se slanili do bytu, kde našli nemohoucího šestaosmdesátiletého muže

Foto: Policie ČR
ZLÍN – V noci ze středy na čtvrtek přijímalo stálé operační centrum městské policie několik zmatených telefonických hovorů, které volající vždy po několika vteřinách sám ukončil. Nakonec vyšlo najevo, že se jedná o šestaosmdesátiletého seniora v tísni.

Při jednom z dalších volání se operačnímu důstojníkovi podařilo udržet volajícího na lince, a ten uvedl, že užívá léky a momentálně leží na podlaze v kuchyni, kde upadl. Postupně se podařilo zjistit také seniorovo jméno a bydliště, během následujících minut proto na místo vyjela nejbližší motorizovaná hlídka.

Strážníci dorazili k bytovému domu, kde senior bydlí, do tří minut. Díky sousedům se jim podařilo dostat dovnitř a vyhledat byt volajícího. „Přes dveře se jim pak podařilo navázat verbální kontakt, při němž muž potvrdil, že leží na zemi a nedokáže vlastními silami vstát,“ přiblížil situaci zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík. Vzápětí tak na místo zamířila také hlídka Útvaru operativního zásahu MP Zlín, která je vybavena jak pro vstup do obydlí s použitím síly, tak i pro práci ve výškách.

S ohledem na zabezpečení vstupních dveří bylo nakonec rozhodnuto o využití druhé možnosti. „Jeden ze strážníků se slanil z horního podlaží na balkon bytu seniora a vstoupil dovnitř. Zde hlídky poskytly 86letému muži první pomoc a dozvěděli se, že zde údajně leží již od dopoledních hodin, kdy měl upadnout,“ uvedl Pavel Janík.

Přivolaný lékař po provedeném vyšetření rozhodl o převozu muže do krajské nemocnice.

--> --> --> --> -->