Studenti ve Slavičíně budou v pátek stávkovat

K hnutí Fridays for Future se připojí také studenti ze Slavičína. Foto: ekolist.cz
SLAVIČÍN – Pokud lidstvo nezačne snižovat emise skleníkových plynů, budou negativní dopady klimatických změn nevratné. Na to chtějí upozornit studenti ze Slavičína, kteří se připojují ke globálnímu studentskému hnutí Fridays for Future a v pátek 24. září budou s cílem upozornit na tuto problematiku stávkovat.

Fridays for Future je hnutí studentů a studentek převážně ze středních škol. Jeho cílem je upozornit na současnou klimatickou krizi a apelovat na političky a politiky, občany a občanky, firmy a celou společnost nejen v České republice, aby se na řešení tohoto problému adekvátně podíleli. 

Cílem studentů je udržet oteplení planety pod 1,5 °C oproti době před průmyslovou revolucí, chránit biodiverzitu a udržet na planetě Zemi podmínky vhodné pro život všech jedinců. Chtějí překonat klimatickou krizi a podílet se na tvorbě udržitelné společnosti. Jako prioritu vnímají konec spalování a těžby uhlí v ČR.

Slavičínští studenti proto zvou všechny občany na setkání a diskuzi, která se uskuteční v pátek 24. září v 11:59 hodin před slavičínskou radnicí. Stávkou chtějí upozornit na to, že pokud nezačneme snižovat emise skleníkových plynů, dopady změn klimatu budou nevratné.

Environmentální problémy řešíme se spolužáky celkem často. Na zdravé planetě a stabilním klimatu totiž stojí naše budoucnost. Pokud nezačneme snižovat emise skleníkových plynů nyní, dopady změn klimatu budou nevratné. Stávkujeme proto, aby lidé viděli, že nám na tom záleží. Chceme, aby lidé, firmy i politici řešili klimatickou krizi na plný úvazek,“ uvedl důvody ke stávce hlavní studentský koordinátor Lukáš.

Na zítřejší studentské stávce vystoupí v roli expertů s příspěvky o klimatické krizi Petr Kucka z Ekologického institutu Veronica a Miroslav Janík z ČSOP Kosenka. Stávky hnutí Fridays for Future se kromě Slavičína uskuteční také v Praze, Brně a Ostravě.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x