Studenti zlínské univerzity pomáhají v obcích zasažených tornádem

Na jižní Moravě pomáhají studenti zlínské univerzity. Foto: utb.cz
ZLÍN – Rektor zlínské Univerzity Tomáše Bati Vladimír Sedlařík vyzval studenty, aby jeli pomáhat na jižní Moravu do oblastí zasažených tornádem. Jeho prosbu vyslyšelo přes sto dobrovolníků z řad studentů a další se stále hlásí.

Na výzvu rektora zlínské univerzity zareagovala například studentka Fakulty logistiky a krizového řízení Natálie Němcová, která neváhala a okamžitě odjela do Moravské Nové Vsi. „Mám pocit, že práce je tady stále víc a víc. Teď pomáháme jedné starší paní. Ta celý den jen pláče, je nám moc vděčná za pomoc,“ popisuje Natálie a dodává: „Je to tady hodně náročné. Když je člověk přímo na místě, uvědomí si, jakou neskutečnou sílu tornádo mělo.“

Pro studenty Fakulty logistiky a krizového řízení, která celou pomoc organizuje, se jedná o výjimečnou praxi. Kromě úklidu pracují studenti také například ve skladech humanitního materiálu, střídají přetížené pracovníky obcí a pomáhají v krizových štábech. „Jsme neustále ve spojení se starosty postižených obcí, pokud potřebují pomoc, reagujeme okamžitě a hned tam posíláme naše studenty. Budeme pomáhat tak dlouho, dokud to bude nutné,“ říká děkanka Fakulty logistiky a krizového řízení Zuzana Tučková.

Tornádo zasáhlo obce, ve kterých zároveň žijí studenti i zaměstnanci zlínské univerzity. Studenti, kteří byli touto přírodní katastrofou dotčeni, si mohou zažádat o mimořádné stipendium.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x