Svatomartinské hody nabídnou přes 50 vzorků mladých vín

Svatomartinské hody se ve Zlíně uskuteční už tuto sobotu 13. listopadu. Foto: FB Svatomartinské hody Zlín
ZLÍN – Po roční pauze se ve Zlíně opět uskuteční Svatomartinské hody. Na oblíbený festival se milovníci mladého vína a výtečných gastronomických lahůdek mohou těšit už tuto sobotu 13. listopadu od dopoledních hodin.

Tradiční oslavy mladého vína a svatomartinské husy zažijí obyvatelé Zlína již počtvrté. I když svátek svatého Martina připadne na čtvrtek, Svatomartinské hody se uskuteční až o dva dny později 13. listopadu na náměstí Míru, kdy bude v 11 hodin při zahájení hodů symbolicky otevřena láhev svatomartinského vína.

Letošní Svatomartinské hody ve Zlíně se uskuteční po roční pauze, kterou způsobila nepříjemná covidová omezení. Těšíme se na letošní akci, která přinese zábavu pro celou rodinu s typicky podzimním občerstvením a skvělým programem. Věříme, že lidé budou dodržovat doporučená hygienická opatření,“ sdělil primátor Zlína Jiří Korec.

Plejáda vinařů nabídne návštěvníkům ochutnávku více než 50 vzorků letošních mladých vín. Restaurace a nově také ty nejlepší současné food trucky nabídnou tradiční svatomartinské pokrmy a degustační menu v čele s husou na mnoho způsobů, kachní a zabíjačkové speciality a také produkty regionálních výrobců.

Hody startují v 10 hodin a potrvají až do pozdního večera. Během dne se na podiu představí Cimbálová muzika Cyril, ZUŠ Zlín – Jižní Svahy nebo také skvělí jazzoví muzikanti z F Dur Jazzband. Známý kuchař Jiří Babica připraví ochutnávku svatomartinských pokrmů. Připraveny budou také atrakce pro děti a workshopy spojené se svatomartinskými tradicemi.

Letošní ročník realizujeme bez čipového systému, tedy platby budou probíhat hotovostně, u některých prodejců je možnost platby kartou. Jedinou podmínkou pro ochutnávku mladého vína je zakoupení degustační skleničky za 40 Kč,“ uvedl Jakub Štefek z pořádající agentury.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x