Svého expřítele žena obrala o půl milionu

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Několik let jí to procházelo, teď ale spadla klec. Komisař z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína obvinil osmadvacetiletou ženu ze spáchání trestného činu podvod, protože v letech 2016 – 2018 pod záminkou údajné výhodné investice připravila svého bývalého přítele o téměř půl milionu korun.

Mladá žena se před lety rozhodla investovat peníze. Přesvědčila i svého přítele, který jí v osmi splátkách od 35 do 100 tisíc korun poslal na její bankovní účet celkem 455 tisíc korun v období od června roku 2016 do října roku 2018.

Žena mu celou dobu tvrdila, že peníze výhodně investovala a investice se mu vrátí. Muž i po jejich rozchodu čekal a průběžně se ženy ptal, jak na tom jeho investice je,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Žena si založila dvě emailové schránky s názvy investičních společností, prostřednictvím kterých poté komunikovala s mužem a následně i s jeho advokátkou jménem zaměstnanců údajné investiční společnosti.

Napsala dokonce i fiktivní smlouvu s jednatelem investiční společnosti. Použila iniciály muže, kterého znala, smlouvu jeho jménem podepsala a opatřila falešným razítkem,“ pokračovala Kozumplíková.

Podvedený muž se obrátil na policii až po několika letech letos v dubnu, když mu došla trpělivost. Kriminalisté následně odhalili, že k žádným investicím ve skutečnosti nedošlo.

Zjistili, že emailové schránky s názvy investičních společností vytvořila a využívá sama mladá žena,“ sdělila policejní mluvčí.

Policisté také vypátrali, že žena měla několik exekucí a dlužila peníze minimálně pěti nebankovním společnostem.

Výslechem muže, který byl na údajné smlouvě podepsaný jako jednatel investiční společnosti, zjistili, že o žádné smlouvě neví a veškeré údaje o jeho osobě si žena našla na internetu. Podpis ani razítko nebyly jeho,“ uzavřela Monika Kozumplíková.

Podvodnice se ke svému jednání přiznala. Peníze použila na úhradu půjček a dalších dluhů a pro svou vlastní potřebu. Nyní jí za spáchání trestného činu podvod hrozí pětileté vězení.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x