Světově uznávaný fotograf Robert Vano přijede do Otrokovic

Do Otrokovic přijede světově uznávaný fotograf. Foto: otrokovickabeseda.cz
OTROKOVICE – V uměleckých a fotografických kruzích byste asi jen těžko našli někoho, kdo by neznal Roberta Vana. Osobně se seznámit s touto uznávanou osobností světové fotografie budou moci zájemci v Otrokovicích, kam tento slovenský umělec přijede zahájit výstavu svých fotografií.

V Otrokovicích představí výstava „ROBERT VANO“ průřez celým tvůrčím obdobím autora. Vernisáž, kterou zahájí sám autor, se uskuteční v pondělí 30. srpna v 18 hodin v městské galerii. Výstava potrvá do 26. září a bude přístupná zdarma všem zájemcům. Na vernisáž naváže od 19.30 hodin beseda ve velkém sále Otrokovické BESEDY, která slibuje dobrou zábavu. Robert Vano je totiž neuvěřitelný vypravěč, se kterým není nouze o humor a zážitky z jeho pestrého života.

Výstava Roberta Vana je asi nejvýznamnější, kterou jsme v tomto roce uspořádali. Stála nás hodně úsilí a jsme moc rádi, že se vše podařilo zrealizovat. Vzhledem k významu akce jsme požádali o záštitu paní starostku,“ přiblížil předseda Fotoklubu Beseda Otrokovice Petr Bořuta. „Fotoklub dlouhodobě spoluvytváří programovou náplň městské galerie formou výstav. Vždy se snaží pro Otrokovice zajistit dostatečně zajímavé hosty a vystavovatele z ČR i zahraničí. Tentokrát jde o přední osobnost české i světové fotografie, proto s potěšením záštitu převezmu,“ uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková.

Robert Vano patří bez výhrad k předním autorům ve světě fotografie. Asi nejvíce ho proslavila série fotografií provedených v podobě platinotypií. Mezi jeho nejznámější motivy patří mužské akty a květinová zátiší. Vanova schopnost vidět a zachytit je provokující i fascinující zároveň. Z fotografií čiší kouzlo něhy a nostalgie. Typické pro Vanovy fotografie je i záměrně využívaná neostrost a technická nedokonalost.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x