Tenisté na sklonku léta. Parádní ceny, burčák, cimbálovka

Foto: Irena Orságová
ZLÍN, STARÉ MĚSTO - Ve Zlíně i ve Starém Městě si amatérští - ale mnohdy velmi kvalitní - tenisté stylově zavřeli kalendářně letní sezónu. A třebaže bitvy na antuce ještě nekončí, dva turnaje stvrdily úspěšný letní čas mezi míčky, prasátky, loby a smeči.

Ve Zlíně se hrál už po dvaadvacáté Monza Zlin open neboli velký genderově vyvážený turnaj s početnou účastí žen a dívek navazující na dlouholetý turnaj místní radnice. Tady se svého času ukázala na dvorcích stovka účastníků, což je opravdu síla, tentokrát bylo účastníků méně, ale kvality moře. A opravdu nádherné ceny z rukou vedení turnaje pánů Mikela, Valenty a také zlínského primátora Jiřího Korce.

Hrálo se hned ve čtyřech kategoriích. V mužích vyhrál Marušák, v deblech dvojice Brázda – Rafaja. Mix se stal doménou páru Střelec – Dubnová a ženské bitvy pak nejlépe zvládly Vlachová s Gergelovou.

V úplně stejný čas, až do setmění, se hrálo ve Starém Městě na Širůchu. Tam se bojovalo stejně intenzivně, šlo o turnaj mužských deblů. Výsledky jsou zaznamenáníhodné ve všech pohledech.

Vítězství páru Crha – Janíček 7:6 po finále plném neuvěřitelných zvratů nad dvojicí Husařík, Jeřábek.

Setkání čtyřicítky hráčů mělo i jiné interesantnosti. Vypilo se 100 litrů burčáku, tedy samozřejmě včetně hráčského doprovodu a fandů a k tomu všemu až do desáté večerní válela mladá cimbálovka Špica.

Obě akce prostě špica…

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x