Třetí ze série krátkých snímků o zlínské kultuře diváka zavede na unikátní místa

Knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Foto: Živý Zlín
ZLÍN – V úterý 20. dubna odstartuje na sociálních sítích v pořadí již třetí série pořadu KULTURA NA NETU. V jednotlivých epizodách se diváci podívají např. do vily Miroslava Zikmunda, depozitáře Muzea jihovýchodní Moravy nebo do nepřístupné části hradu Malenovice.

Sedm premiérových dílů, spuštěných vždy v úterý a v pátek v 19 hodin na sociálních sítích městské kulturní agentury Živý Zlín a města Zlín, startuje v úterý 20. dubna. Pořad tentokrát nabídne zákulisí Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

V dalších dílech diváci zhlédnou například zázemí vily Tomáše Bati či nahlédnou do unikátního tvůrčího prostoru s galerijním přesahem pro.story,“ uvedla vedoucí Živého Zlína Jana Kubáčová. Organizacemi či stavbami provází jejich ředitelé, majitelé a odborníci.

Projekt KULTURA NA NETU Živého Zlína nabízí krátká videa o zajímavostech z oblasti kultury, architektury či podnikání. Tvůrčí tým doposud zaznamenal téměř dvacítku těchto míst. „Cílem projektu je podívat se na dané místo z jiné perspektivy a nabídnout i pohled a informace, ke kterým se běžný návštěvník nedostane,“ dodala Kubáčová.

Živý Zlín – kulturní agentura vznikla z iniciativy města Zlín za účelem podpory kulturního života ve městě. Ročně agentura pořádá téměř 70 akcí ve veřejném prostoru a spolupracuje s řadou komunit, umělců i organizací. V současnosti sídlí na zlínském zámku, v jehož prostorách chystá další aktivity pro širokou veřejnost.

Program premiér:

20. 4. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

23. 4. Unikátní tvůrčí prostor pro.story

27. 4. Muzeum jihovýchodní Moravy & depozitář

30. 4. Vila Miroslava Zikmunda

4. 5. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

7. 5. Vila Tomáše Bati

11. 5. Hrad Malenovice

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x