Hasiči vyprostili tři osoby při těžké dopravní nehodě v Kroměříži

Foto: HZS ZK
KROMĚŘÍŽ - Včera v 17:42 hodin přijalo krajské operační středisko žádost o pomoc při dopravní nehodě v Kroměříži na ulici Hulínská. Na křižovatce se zde střetla dvě osobní auta, a na místě se nacházely zraněné osoby.

Do tří minut od vyhlášení poplachu dorazily k události dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze stanice Kroměříž. Po provedení prvotního průzkumu velitel zásahu potvrdil, že na místě je hned několik zraněných a zaklíněných osob. Ve voze Škoda Octavia cestovaly celkem tři osoby, z nichž dvě museli hasiči postupně vyprostit pomocí hydraulického zařízení. Z vozu značky Honda byla vyproštěna na páteřové desce jedna osoba. Všechny zraněné si do své péče převzaly posádky zdravotnické záchranné služby.

Oba vraky vozů byly zajištěny proti nebezpečí vzniku požáru a úniky provozních kapalin byly na pokyn velitele zachyceny a likvidovány pomocí speciálních sorpčních látek. Po dobu dokumentace nehody policií prováděla jednotka nasvětlení místa havárie, a po jeho ukončení byly vraky odklizeny mimo vozovku. Ve 22:59 hodin byl obnoven plynulý a bezpečný provoz a hasiči se vrátili zpět na svou základnu.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x