Třiačtyřicetiletý muž zemřel po pádu na elektrokoloběžce. Neměl přilbu

Foto: KŘP ZK
FRYŠTÁK – K tragické události došlo o uplynulém víkendu před desátou hodinou večer ve Fryštáku na Zlínsku, kde muž havaroval na elektrokoloběžce. Svým zraněním nakonec podlehl.

Třiačtyřicetiletý muž, který jel společně s kamarádem z kopce po ulici Formanská na elektrické koloběžce, nezvládl rychlou jízdu a havaroval.

I přes okamžitou pomoc záchranářů, kteří ho po prvotních úkonech směřujících k záchraně jeho života převezli s těžkým zraněním do nemocnice, bohužel následující den svým zraněním podlehl,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle informací policie muž při jízdě na hlavě neměl nasazenou přilbu. Zda byl při jízdě pod vlivem alkoholu, ukáže až nařízená pitva,“ pokračovala Kozumplíková.

Veškeré okolnosti, které s touto tragickou dopravní nehodou souvisí, nyní prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty.

Policisté upozorňují, že koloběžky jsou podle výkonu a maximální rychlosti z hlediska zákona brány buď jako jízdní kolo nebo jako motocykl. „I když pro jezdce na koloběžce platí povinnost nosit ochrannou přilbu pouze do dovršení 18 let věku, jednoznačně doporučujeme nosit přilbu i po dovršení dospělosti, může vám zachránit život,“ zakončila Kozumplíková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x