Tříkrálová sbírka na Uherskohradišťsku znovu překonala rekord! Kasičky ukrývaly přes 3,5 milionu korun

Foto: Charita Uherské Hradiště
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Rozpečetit, sečíst a začít slavit. Přesně tak to po skončení Tříkrálové sbírky opět vypadalo v uherskohradišťské charitě, které se podařilo překonat vysoký rekord z roku 2022. Výtěžek sbírky se letos vyšplhal přes neuvěřitelných tři a půl milionu korun!

Lidé v Uherském Hradišti a okolí byli letos mimořádně štědří. Svědčí o tom obsah 436 pokladniček, které po rozpečetění odkryly neuvěřitelných 3 558 284 korun.

Na začátku sbírky jsem do médií říkal, že v době, kdy nás provázejí určité krize, jako je například v současné době válečný konflikt na Ukrajině či obrovský nárůst cen energií, bývají lidé štědřejší, i když mají sami určité problémy. Jsem rád, že se tato slova potvrdila, ale v takový výsledek jsem přece jen nevěřil,“ říká s úsměvem zástupce ředitele a projektový manažer Charity Uherské Hradiště Dalibor Jirásek.

Získané prostředky chce uherskohradišťská charita využít na přímou pomoc občanům v krizi, modernizaci a nákup zařízení v domovech pro seniory, zajištění dobíjecí elektrostanice pro nová charitní auta v terénu a nákup vybavení pro domácí hospicovou péči.

Nezapomínáme ale ani na zahraniční pomoc, proto chceme nakoupit kompenzační pomůcky, především chodítka, pro občany Ukrajiny, kterým válka způsobila zranění omezující pohyblivost,“ informuje Dalibor Jirásek.

Určitě není bez zajímavosti, že se do koledování v Uherském Hradišti pravidelně zapojuje farář a uherskohradišťský děkan P. Josef Říha. Se svou skupinkou proto i tentokrát několik dní obcházel určené trasy.

Letos naplnil po okraj dokonce dvě pokladničky,“ prozrazuje koordinátor Tříkrálové sbírky na Uherskohradišťsku Josef Čajka. Zároveň s úsměvem na tváři přidává historku o koledování skupinky otce Říhy v jedné z místních restaurací. „Určitě to byl zážitek pro obě strany a hosté byli dle slov pana faráře velmi štědří,“ prozrazuje koordinátor sbírky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x