Tříkrálový festival nasytil a roztančil Jižní Svahy

Kateřina Francová podává polévku (Foto: MěÚ Zlin)
ZLÍN – Tříkrálový festival 2020 má za sebou další úspěšný ročník konání. Uskutečnil se letos popáté v den, kdy koledníci v pláštích a s korunkami na hlavách vyrazili do zlínských ulic. Jak letos festival probíhal, referovala serveru Zlin.cz Irena Orságová ze zlínského magistrátu.

Už neodmyslitelně se dějištěm festivalu stalo prostranství před kostelem na sídlišti Jižní Svahy, kam mohli lidé dojít za zábavou a na ochutnávku zabíjačkových produktů. Velkému zájmu se těšila zejména polévka „prdelačka“, kterou nalévali a podávali zajímavé osobnosti našeho města.

„Tříkrálového festivalu jsem se rád zúčastnil. Je to příjemné setkání s lidmi, kde si můžeme pohovořit a zároveň pomůžeme dobré věci,“ uvedl primátor města Zlína Jiří Korec, který se úkolu vydávání polévky za město zhostil spolu s náměstkyní Kateřinou Francovou.

„Potěšilo mne opětovné pozvání na tuto příjemnou akci. Je hezké se s lidmi setkat, popovídat si, a přitom podpořit dobrou věc,“ řekla Kateřina Francová.

Tříkrálová polévka nejenom příchozí nasytila, ale naplnila i charitativní poslání – pomohla koledníkům navýšit Tříkrálovou sbírku. Pro všechny příchozí byla zdarma, ale kdo měl možnost, vložil za ni do zapečetěné tříkrálové kasičky libovolný finanční příspěvek.

Podtextem Tříkrálového festivalu 2020 byla výzva Pojďme společně oživit Zlín, pojďme roztančit a rozezpívat sídliště Jižní Svahy! O splnění tohoto cíle se na pódiu staraly kapely B.P.T. ZLÍN, Cestující hudba, DoGa UH a taneční a pěvecký folklorní soubor Trnečka. Slovem provázel moderátor Martin Pášma. Organizátorem festivalu je Charita Zlín za pomoci Salesiánského střediska Zlín při farnosti Panny Marie Pomocnice křesťanů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x