U Horního Lapače se převrátil kamion. Řidiči se jako zázrakem nic nestalo

Foto: ZZS ZK
KROMĚŘÍŽ – Ve středu krátce po 11 hodině dopoledne došlo u obce Horní Lapač na Kroměřížsku k havárii nákladního automobilu převážejícího dřevěné palety, který sjel ze silnice a zůstal v poli převrácený na boku. Řidiči se naštěstí nic nestalo.

Na místo nehody byly vyslány dva záchranářské týmy ze Zlína a hasiči z Holešova, kteří s pomocí nastavovacího žebříku pomohli řidiči ven z kabiny vozu. Poté se muže ujala posádka zdravotnické záchranné služby, která jej v rámci přednemocniční neodkladné péče vyšetřila v ambulantním prostoru sanitky.

Muž může mluvit o velkém štěstí, protože skutečně žádná zranění neutrpěl. Posádka jej s poučením, že v případě potíží má vyhledat ošetření v traumatologické ambulanci, ponechala na místě,“ informovali záchranáři ZZS ZK na svém webu.

Hasiči si poté na místo povolali na pomoc kolegy ze Zlína s technickým kontejnerem, ze kterého použili prostředky ke stabilizaci vozidla.

Dále z kamionu odčerpali naftu do k tomu určených barelů a zamezili případnému úniku provozních kapalin do půdy,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Následně na místě dopravce společně s odtahovou službou přeložily převážený náklad a poté hasiči asistovali s vyproštěním vozidla zpět na cestu.

Dopravní komplikace a omezení trvaly v místě nehody do pozdních odpoledních hodin.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x