U Ratiboře vypukl požár. Hasiči museli vyhlásit druhý stupeň pohotovosti

U obce Ratiboř na Vsetínsku hořelo rubanisko. Foto: HZS ZK
RATIBOŘ – V neděli 3. října po jedné hodině odpoledne začalo hořet rubanisko u obce Ratiboř na Vsetínsku. Kvůli větru se oheň rychle šířil i do okolního lesa, hasiči proto vyhlásili druhý stupeň pohotovosti.

K hlášené události vyslal koordinátor hasičů okamžitě cisterny profesionálních hasičů ze stanice Vsetín a dobrovolných jednotek Jablůnka, Ratiboř a Semetín. Požár zasáhl plochu asi 30 x 100 metrů a kvůli silnému větru se plameny šířily do mladého lesa. Okamžitě byl proto vyhlášen druhý stupeň poplachu a k události vyjela také hasičská jednotka ze stanice Valašské Meziříčí a jednotky dobrovolných hasičů z obcí Hošťálková, Vsetín, Valašská Polanka, Kašava a Držková. K události se dostavil také velící důstojník směny ze Zlína.

Požár vznikl v těžkém lesním terénu, kam se nedostaly všechny cisterny. Některé tak zůstaly na seřadišti a pomocí hadicového vedení byla na místo dopravována hasební voda. Několika útočnými proudy a jednoduchými hasebními prostředky byl požár asi po dvou hodinách zásahu lokalizován,“ uvedl kapitán Pavel Řezníček a dodal, že celková likvidace byla ohlášena v 16:45 hodin.

K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Vsetína, který jako příčinu vzniku stanovil nedbalost. Způsobená škoda byla vyčíslena na třicet tisíc korun.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x