Útočník Vsetína Rob: Jihlava je asi můj nejčastější soupeř v kariéře

Vsetínský útočník Luboš Rob. Foto: VHK Robe Vsetín
VSETÍN – Na Valašsku znovu zavládla hokejová mánie. Vsetín je poprvé v historii ve finále druhé nejvyšší soutěže, dál živí naději na návrat do extraligy. I když měli v sérii s pražskou Slávií namále a odvrátili vyřazení, prostějovské Jestřáby smázli 4:1 na zápasy a teď se chystají na střety s jihlavskou Duklou. Finálové boje se rozhoří na Lapači v neděli a v pondělí.

Lidé dva roky čekali na to, až se sejdou na Lapači na play-off. Každý zápas nám vytvářejí vynikající atmosféru. A zejména pátý zápas čtvrtfinále proti Slavii byli neskuteční. Fanoušci jsou naším šestým hráčem a domácí prostředí je prostě znát. Věřím, že v neděli a pondělí přijde na stadion nejvíc fanoušků za celou sezonu. Těšíme se na to,“ uvedl v rozhovoru na klubovém webu člen úderné elitní formace zelenožlutých Luboš Rob.

Valaši si po semifinálové sérii s Hanáky odfrkli, nabrali sílu, dobyli baterky a teď už vyhlížejí finále s Jihlavou. „Věděli jsme, že když zvládneme pátý zápas série, bude nás další utkání čekat za týden v neděli. Dostali jsme dva dny volna, které jsem strávil s rodinou. Chodili jsme ven, bylo hezky. Šestnáct, dvacet stupňů, sluníčko. Takové počasí bych bral po celý rok,“ líčí s úsměvem Rob.

Od středy už je zase na ledě, společně s týmem se chystá na Jihlavu.

Je to asi můj nejčastější soupeř v kariéře,“ říká útočník Robe. „Hráli jsme s ní snad každý rok v mládeži. Na sérii se těším a věřím, že ji zvládneme. A co se mi vybaví? Jihlavský stadion. Jejich dresy, vojáci, ježek,“ přidává.

Také bývalý hráč Českých Budějovic a Plzně dobře ví, že Vsetín čeká těžká finálové série. „Každý rok si říkám, že papírově nemají zas až tak silné mužstvo, ale oni to pokaždé dotáhnou takhle daleko. Určitě budou agresivní, nic nenechají zadarmo, budou blokovat střely. Myslím, že jejich velká devíza je týmová hra a vynikající gólman. Bude to určitě těžké a musíme se na to připravit. Bude to určitě jiný hokej než proti Prostějovu,“ ví dobře.

Dukla spoléhá především na elitní první formaci Čachotský – Skořepa – Havránek. Na produktivní trojici si musí dát Valaši velký pozor. „Všechno to jsou kvalitní hráči. Uvidíme, zda a jaké budou speciální pokyny vyloženě na tuto první lajnu. Pokud ale chceme postoupit do baráže, musíme porazit kohokoliv a zaměřit se na naši hru,“ dodává Rob.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x