V Hulíně mají nové sportovní kurty

V Hulíně mají nové sportovní kurty. Foto: Město Hulín
HULÍN – Dobrou zprávu má město Hulín pro všechny sportovní nadšence a milovníky tenisu, nohejbalu či volejbalu. V parku Mezivodí byla před několika dny dokončena výstavba nových kurtů. Ty se hned, jakmile to současná epidemiologická situace dovolí, otevřou veřejnosti.

Výstavba kurtů v parku Mezivodí začala ve druhé polovině minulého roku a dokončena byla v nyní v měsíci dubnu. „V Hulíně vzniklo další sportoviště, a to je jen dobře. Nepochybuji, že kurty budou velmi vytížené,“ konstatoval starosta města Roman Hoza.

Nové kurty nahrazují ty u Sokolovny, které byly v nevyhovujícím stavu a na jejichž místě bude vybudované nové parkoviště. Zbudovat nové sportoviště se podařilo i díky dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve výši 5 890 000 korun, která pokryla 70 procent nákladů, jejím příjemcem byl Sportovní klub Spartak Hulín. Zbytek potřebné částky uhradilo město ze svého rozpočtu.

Park Mezivodí se bude vylepšovat i v dalších letech. Město zde připravuje například postupnou opravu a vybudování nových chodníků, opravovat se bude povrch silnice, dojde k vybudování nového veřejného osvětlení. „Počítá se i s přístavbou sociálního a technického zázemí v areálu koupaliště, novým dětským hřištěm, klidovou zónou pro seniory a rozsáhlými parkovými a sadovými úpravami,“ doplnil Roman Dutkevič, vedoucí Odboru rozvoje města a životního prostředí hulínské radnice.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x